خانهکانال اسپیرال گالوانیزهدستگاه کانال اسپیرال

دستگاه کانال اسپیرال

دستگاه کانال اسپیرال

در ابتدا پیش از آن که به دستگاه کانال اسپیرال بپردازیم، لازم است تا طراحی و ساخت کانال اسپیرال را مورد بررسی قرار دهیم.

کانال اسپیرال از ورقه های فلزی همچون فولاد گالوانیزه، آلومینیوم و یا استیل ساخته می شود. برای ساخت کانال اسپیرال می بایست تا این ورق های فلزی به صورت دورانی حول محوری لوله ای به شکل کانال چرخانده می شود. این شیوه ساخت کانال توسط دستگاه کانال اسپیرال موجب می گردد تا برجستگی هایی بر روی سطح کانال ایجاد گردد.

در واقع این برجستگی ها در مکان به هم رسیدن دو لبه از ورقه فلزی می باشد که در مجاورت هم قرار می گیرند. و برآمدگی هایی بر روی جداره خارجی لوله اسپیرال شکل می گیرد.

به وجود آمدن این برآمدگی ها با دستگاه کانال اسپیرال می تواند تا حد بسیار زیادی مقاومت و استحکام کانال اسپیرال گالوانیزه را افزایش دهد. به این وسیله این کانال می تواند در برابر ضربات مقاومت زیادی را از خود نشان دهد.

از سوی دیگر در مواقعی که شرایط فیزیکی کانال کشی اسپیرال نامناسب باشد؛ ( به عنوان مثال پستی و بلندی و یا موانع در مسیر کانال کشی وجود داشته باشد ویا شرایط آب و هوایی نامناسبی بر محیط مورد نظر حاکم باشد)؛ این کانال با بهره گیری از تکنولوژی مردن توسط دستگاه کانال اسپیرال ، می تواند مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

این خاصیت از کانال اسپیرال گالوانیزه ایجاد شده توسط دستگاه کانال اسپیرال ، بسیار مشابه با کانال خرطومی هوا مانند لوله خرطومی مکنده می باشد. زیرا اکثر مدل های داکت فلکسیبل مانند داکت اسپیلت نیز به دلیل ساختار مارپیچی که دارند، از استحکام بالایی نیز برخوردار می باشند. بنابراین می توان بیان داشت که دستگاه کانال اسپیرال می تواند مقاومتی همچون مقاومت و استحکام فیزیکی کانال فلکسیبل را به لوله اسپیرال ببخشد.

ورق های فلزی توسط دوخت پرسی در کنار هم ثابت شده و نوار های فلزی به صورت مارپیچی بر روی آن ها را می پوشاند و این عمل توسط دستگاه کانال اسپیرال به صورت رولفرم و به شکل نر و ماده انجام می پذیرد و پرس می شود.

انواع کانال اسپیرال تولید شده با دستگاه کانال اسپیرال ، برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سیستم های تهویه هوای مطبوع مورد استفاده را می گیرد. در کل از کانال اسپیرال جهت جابه جایی هوای سرد وهوای گرم و انتقال گرد و ذرات ریز جامد، خاک و مواد زائد کارگاه ها و کارخانه های تولیدی و صنعتی، و سیستم های شوتینگ زباله و … استفاده می گردد.

لازم به ذکر است که تکنولوژی ساخت این نوع از کانال ها توسط دستگاه کانال اسپیرال به گونه ای می باشد که حجم کم و ضخامت مناسبی را به آن می بخشد و این موضوع کمک زیادی به جابجایی و نصب کانال اسپیرال می کند و هم مقاومت آن را افزایش می دهد.

دستگاه کانال اسپیرال

بنابراین این کانال که به وسیله دستگاه کانال اسپیرال  ساخته شده است، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای لوله های سیمانی باشد که پیش از این در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده و مصرف انبوه قرار می گرفت. زیرا علاوه بر موارد و مزیت های ذکر شده برای این کانال، به راحتی تمام استانداردهای مرتبط با ضوابط و مقررات ساختمان سازی را با سطح بالایی از کیفیت برآورده نموده است.

در این میان نوع دیگری از کانال های اسپیرال نیز وجود دارد که از جنس استیل بوده ولی همچنان توسط دستگاه کانال اسپیرال ساخته می شود. این نوع از کانال اسپیرال به صورت استوانه ای با سطح مقطع گرد و یا سطح مقطع بیضی  در بیشتر پارکینگ های طبقاتی، آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری و یا مخزن های بتنی، به عنوان داکت و یا روکش مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع متفاوت و متعددی از کانال های اسپیرال طراحی و برای مقاصد و کاربردهای متنوع توسط دستگاه کانال اسپیرال تولید می گردد. از لحاظ تنوع می توان به نمونه های متعدد زیر از کانال اسپیرال اشاره کنیم :

1-     برخی از کانال های تولید شده توسط دستگاه کانال اسپیرال به صورت شبکه شبکه  می باشد. در واقع این کانال های مشبک برای تصفیه گاز و سوخت و روغن در پالایشگاه ها و نیروگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این نوع از کانال های اسپیرال در صنعت خودروسازی نیز کاربرد زیادی را دارد.

به دلیل مسطح بودن سطح داخلی کانال اسپیرال در طی تولید توسط دستگاه کانال اسپیرال ، عملیات انتقال مایعات از داخل آن به راحتی صورت می گیرد. زیرا این کانال در مقایسه با کانال فلزی چهارگوش بدونه زوایا و گوشه می باشد. بنابراین می تواند بدون هیچ گونه مشکلی مواد و مایعات را انتقال دهد. و در حین کار هیچ اثری ز انباشتگی مواد در سطح داخل آن و انتشار آلودگی به وجود نمی آید. و تمیز نمودن آن نیز بسیار ساده تر از کانال های چهارگوش می باشد که پیش تر مورد استفاده قرار می گرفت.

2-     نوع دیگری از کانال که به وسیله دستگاه کانال اسپیرال ساخته می شود و دوجداره می باشند. این نوع از کانال های اسپیرال می توانند به خوبی به عنوان عایق صوتی و حرارتی مورد استفاده قرار بگیرند. در این حالت از دو لایه ورقه فلزی در ساخت آن استفاده می شود و بین ورق ها از پشم شیشه بهره می برند تا هم در مصرف انرژی صرفه جویی گردد و هم مانع از تولید و انتشار سر و صدای زیاد می شود. مانند کانال فلکسیبل عایق دار که توسط عایق الاستومری عایق بندی می گردد.

3-     کانال اسپیرال ساده که مانند نمونه های دیگر توسط دستگاه کانال اسپیرال  ساخته می گردد که در شاخه های با طول متنوع ارائه می شود. و برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

در بسیاری مواقع این امکان وجود دارد که به دلیل تغییر که در طول مسیر کانال کشی ایجاد می گردد، و یا تبدیل مقطع کانال جریان هوا، ناگزیر به استفاده از انواع اتصالات کانال اسپیرال هستیم. در واقع قطعات و اتصالات کانال اسپیرال ساخته شده توسط دستگاه کانال اسپیرال ، به منظور نصب و اتصال کانال جریان هوا با تلرانس دقیق مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصالات اسپیرال در انواع مختلف فلنجی، گسکت دار و داخل کانالی تولید می شوند. و جنس آن ها متناسب با کانال اسپیرال مصرفی از جنس فولاد گالوانیزه، آلومینیوم و یا استیل می باشد. سایز و ابعاد قطعات بنا به درخواست مشتری و متناسب با سایز و قطر دهانه کانال اسپیرال تولید شده توسط دستگاه کانال اسپیرال تعیین می گردد.

انتخاب مناسب ترین سایز برای اتصالات مورد استفاده در کانال کشی نیازمند دانش و تخصص کافی در زمینه هندسه احجام و نرم افزار مهندسی طراحی مربوط به دستگاه کانال اسپیرال می باشد. از سوی دیگر تجربه مفید ساخت موجب می گردد تا اتصالاتی بی نظیر و با کیفیت به مشتری ارائه گردد.

لازم به ذکر است که در بسیاری موارد نیاز است تا پس از ساخت توسط دستگاه ساخت کانال گرد اسپیرال ، تمامی قطعات و اتصالات مصرفی برای کانال کشی، جهت جلوگیری از افت فشار، آب بندی شوند تا به این ترتیب تا از کاهش فشار در حین انتقال جلوگیری به عمل آید.

روش ساخت کانال توسط دستگاه دوخت کانال اسپیرال یک روش و سیستم اثبات شده بر مبنای درز های مارپیچی می باشد. بنابراین می توان اطمینان حاصل نمود که یکی از بهترین انواع کانال ها به وِیژه جهت کانال کشی سیستم های تهویه مطبوع مورد انتخاب و استفاده قرار می گیرد.

نکته قابل توجه در نصب کانال اسپیرال ساخته شده توسط دستگاه کانال اسپیرال ، آن است که پیش از نصب می بایست کانال را به طور کامل تمیز  و عاری از هر نوع آلودگی نمود. این عمل در ابتدا به دلیل افزایش راندمان و بازدهی مناسب و بالای کانال هوا می باشد.. از سوی دیگر این کار به کاهش افت فشار و هم چنین کاهش سر و صدای تولید شده در کانال می تواند کمک شایان توجهی نماید.

در مرحله بعدی نوبت به اتصالاتی می رسد که برای کانال کشی مورد استفاده قرار می گیرد. در درجه اول می بایست اتصالات را تا انتهای قطعه به داخل کانال کشید و سپس از آب بندی درزها اطمینان حاصل نموده تا از هرگونه افت فشار احتمالی ممانعت به عمل آید.

فروش دستگاه تولید کانال اسپیرال در تهران نیز همچون سایر شهرهای کشور همچون تبریز ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، اهواز و …  تماما در واحد مهندسی انجام می پذیرد. در واقع فروش دستگاه کانال اسپیرال با متنوع ترین لیست قیمت از سطح ارزان تا قیمت های بالاتر، به منظور تولید لوله های با کیفیت می بایست در سطح بالایی از استاندارد ها صورت پذیرد.

شرکت پیشگام سپهر با ارائه بهترین سطح از خدمات و کیفیت در زمینه تولید کانال اسپیرال به وسیله به روز ترین دستگاه ساخت کانال گرد اسپیرال ، یکی از معتبرترین شرکت های تولید می باشد؛ که با سفارش و خرید آنلاین و خرید اینترنتی ، امکان خرید غیرحضوری را فراهم آورده است. به طوری که حتی از دور ترین مقاصد تنها با یک تلفن می توانید کانال اسپیرال و اتصالات ساخته شده توسط دستگاه کانال اسپیرال پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Spiral Air Duct Machine  )  را با مشاوره از متخصصان حرفه ای در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

دستگاه کانال اسپیرال

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710