خانهکانال اسپیرال گالوانیزهفروش کانال هوا

فروش کانال هوا

فروش کانال هوا

امروزه با گسترش تکنولوژی و پیشرفت علم، مدل ها نمونه های متنوع تری از کانال هوا به بازار عرضه می گردد که همین موضوع سبب افزایش چشمگیر فروش کانال هوا در سراسر دنیا شده است.

در کشور ما نیز روز به روز با گسترش فروش کانال هوا در شهرهای بزرگ صنعتی مانند اصفهان و تبریز و یا شهر هایی مانند مشهد که تا حد زیادی در صنعت پیشرفت داشته اند، به چشم می خورد.

در تهران نیز فروش کانال هوا در انواع و سایز ها متفاوت با توجه به زمینه های مختلف مصرف، روندی افزایشی را دارد. به طوری که می توان این گونه بیان داشت که فروش کانال هوا در تهران نسبت به سایر شهر های کشور مانند شیراز و اهواز و … بیشتر و با سرعت بالاتری در ارائه خدمات و تولید، انجام می پذیرد.

وقتی صحبت از فروش کانال هوا به میان می آید؛ در ابتدا باید بیان داشت که :

منظور از کانال هوا چیست و چه کاربرد هایی را برای آن می توان در نظر گرفت؟

کانال هوا در واقع مجرای انتقالی برای جریان هوا می باشد که در بسیاری موارد علاوه بر هوای رفت و یا برگشت، از آن جهت جابجایی و انتقال مواد ریز و یا مایعات نیز استفاده می گردد. و این موضوع با توجه به زمینه کاربرد و هدف پروژه متفاوت می باشد.

فروش کانال هوا با توجه به نوع آن می تواند طبقه بندی گردد. به طور کلی امروزه کانال هوا را در دو نوع بزرگ کانال فلکسیبل هوا و یا کانال فلزی هوا مانند لوله اسپیرال و کانال های فلزی چهارگوش مثل کانال کولر، طبقه بندی می کنند.

کانال فلکسیبل هوا چیست و چه کاربرهایی دارد؟

کانال های فلکسیبل یا همان لوله خرطومی هوا از نمونه های بسیار پرکاربرد در ساختمان سازی و همینزور در صنایع مختلف تولیدی، کشاورزی و … به شمار می روند.

فروش کانال هوا از نوع داکت فلکسیبل به دلیل خاصیت انعطاف پذیری که دارد؛ بسیار مورد توجه قرار می گیرد. همین خاصیت فلکسیبل بودن این نوع از کانال هوا موجب می گردد تا امر کانال کشی و نصب آن نیز بسیار راحت تر و با سرعت بیشتری انجام بپذیرد. در بسیاری موارد نیز برای نصب کانال فلکسیبل نیازی به نیروی متخصص و یا قطعات و تجهیزات دست و پا گیر نمی باشد. و خود شخص به سادگی می تواند کار نصب آن را انجام دهد.

مانند لوله خرطومی هود خانگی که به سادگی قابل نصب می باشد و جز بی دردسر ترین کانال ها در خرید و فروش کانال هوا به شمار می رود.

فروش کانال هوا فلکسیبل به دلیل خاصیت جمع شدگی زیادی که این کانال دارد؛ بسیار ساده تر از نمونه های فلزی می باشد. زیرا این امر موجب می گردد تا حمل و جابجایی و انبار کردن آن بسیار ساده باشد. به این صورت که طول قابل توجهی از این کانال هوا قابل بسته بندی در یک کارتن با حجم کم می باشد.

با توجه به انواع مختلف داکت فلکسیبل، فروش کانال هوا از این نوع نیز متفاوت می باشد. به عنوان مثال برخی از نمونه های کانال های خرطومی دارای استفاده های بیشتری هستند. مانند کانال خرطومی پی وی سی ( PVC ) که دارای کاربرد های فراروانی در صنایع مختلفی چون کشاورزی، تولیدی، نجاری، پتروشیمی و … دارد.

فروش کانال هوا فلکسیبل در انواع مختلف لوله فویلی و یا آلومینیومی، کانال خرطومی آکاردئونی، لوله خرطومی هود پلاستیکی، کانال پی یو ( PU )  و … صورت می پذیرد. که با توجه به هدف و نیاز هر پروژه مناسب ترین نوع از این کانال، مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش کانال هوا فلکسیبل همچنین در سایز و اندازه های متفاوتی صورت می گیرد. کاربرد هر سایز از کانال هوا با توجه به کاربرد آن تعیین می گردد. اما می بایست به این نکته توجه داشت که در بسیاری موارد برای کاهش صدا در هنگام عبور جریان هوا از داخل کانال می توان قطر دهانه آن را با توجه به طول آن تغییر داد.

این کار به این صورت انجام می پذیرد که برای کاهش صدا در کانال فلکسیبل با سایز های بزرگ تر طول آن ها را کوتاه تر در نظر می گیریم و یا طول کانال با قطر دهانه کوچکتر را بلند تر در نظر می گیریم. به این ترتیب مقدار قابل توجهی از صدای تولید شده در داخل کانال به هنگام عبور هوا کاهش می یابد و یا اصلا صدایی به گوش نخواهد رسید.

فروش کانال هوا فلکسیبل در بسیاری موارد همراه با عایق الاستومری صورت می پذیرد. به این معنی که در برخی پروژه ها نیاز است تا کانال هوا عایق بندی گردد. بنابراین می توان از کانال فلکسیبل عایق دار استفاده نمود. که البته عایق بندی کانال های خرطومی هوا با عایق الاستومری می تواند موجب افزایش قیمت عایق گردد.

اما از سوی دیگر با فروش کانال هوا عایق دار، تا حد قابل توجهی از اتلاف انرژی جلوگیری می شود. زیرا عایق الاستومری تا حد بسیاری زیادی مانع عبور حرارت می شود. این نوع از عایق ها علاوه بر حرارت، عایق بسیار مناسبی در برابر نفوذ رطوبت نیز به شمار می روند.

بنابراین می توان این گونه بیان داشت که فروش کانال هوا از نوع کانال فلکسیبل عایق دار به خوبی می تواند موجب جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین محافظت از کانال ها و سایز تجهیزات گردد.

روش کانال هوا


کانال اسپیرال هوا چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

علاوه بر کانال فلکسیبل، فروش کانال هوا از نوع دیگری نیز انجام می پذیرد. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم؛ کانال های فلزی گرد و چهارگوش نظیر کانال کولر آماده مانند گرد کولر آبی و یا کانال گالوانیزه یا کانال هوا استیل و … همه و همه از انواع کانال های فلزی می باشند.

این نوع از کانال های هوا اگرچه انعطاف پذیری کانال های خرطومی را ندارند، اما در مقابل سختی و استحکام بسیار زیادی را در مقایسه با انواع دیگر کانال های هوا، دارا می باشند.

به همین دلیل از کانال های فلزی به ویژه در سایز های بزرگ تر، می توان در پروژه هایی در مقیاس بزرگ تر استفاده نمود.

کانال اسپیرال گالوانیزه از جمله پر مصرف ترین نوع از کانال هوا می باشد که امروزه در صنایع مختلف به کار گرفته می شود. و باید بیان داشت که فروش کانال هوا اسپیرال با توجه به زمینه های کاربرد آن در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرد.

از کانال اسپیرال می توان در ساختمان سازی و سیستم تهویه مطبوع و یا کانال کشی برای داکت اسپیلت بهره برد. از سوی دیگر از لوله اسپیرال برای سیستم شوتینگ زباله ساختمان های بلند مرتبه و مجتمع های مسکونی و اداری نیز استفاده می گردد.

از دیگر زمینه های کاربرد کانال اسپیرال می توان به جابه جایی مایعات و مواد روغنی در صنعت پتروشیمی، آزمایشگاه ها، صنعت خوردروسازی و سایر واحد های تولید و کارخانه های صنعتی اشاره نمود.

با توجه به تکنولوژی ساخت کانال اسپیرال، فروش کانال هوا از این نوع در کشور ما نیز به سرعت افزایش یافت.

شیوه ساخت این کانال به گونه ای است که ورقه هایی که کانال اسپیرال از آن ساخته می شود را به دور یک محور دایره ای شکل دوران می دهند. و دو لبه از ورق که در مجاورت هم قرار می گیرد را به هم با روش دوخت پرسی متصل می نمایند.

این شیوه تولید لوله اسپیرال موجب می گردد تا برآمدگی هایی به صورت مارپیچی بر روی سطح خارجی آن ایجاد گردد. این برجستگی ها که در فواصل منظمی از یکدیگر واقع شده اند، نه تنها خللی در کار  عملکرد کانال ایجاد نمی نمایند؛ بلکه موب استحکام هرچه بیشتر آن می گرند. به علاوه کانال اسپیرال در محل درزها دارای هوابندی کامل و خوبی می شود که همین امر می تواند تا حد قابل توجهی از اتلاف انرژی جلوگیری نماید.

فروش کانال هوا اسپیرال به آن دلیل با پیشرفا روزافزونی همراه است که علاوه بر کاربرهای بسیار زیاد این محصول، نصب راحت آن نیز با سرعت بالایی با استفاده از اتصالات کانال اسپیرال و کمترین تجهیزات، انجام می پذیرد. که اصلا قابل مقایسه با دشواری های نصب کانال کولر به شیوه های سنتی نمی باشد.

فروش کانال هوا اسپیرال در انواع استیل، آلومینیومی و کانال اسپیرال گالوانیزه انجام می گیرد که هر کدام زمینه کاربرد مختص به خود را دارا می باشند.

به عنوان مثال از کانال هوا استیل در مکان هایی مانند آزمایشگاه ها، اتاق های پاک، سالن های غذاخوری و … استفاده می گردد و یا از کانال آلومینیومی برای محیط های با درصد رطوبت بالا می توان بهره برد. اما در کل کانال اسپیرال گالوانیزه زمینه استفاده بیشتر و عمومی تری را به خود اختصاص می دهد.

تمام موارد ذکر شده از مزایای لوله اسپیرال در فروش کانال هوا ، می تواند بر روی قیمت کانال اسپیرال موثر باشد. قیمت کانال گرد گالوانیزه به عنوان مثال قیمت کانال کولر گرد و سایر نمونه ها از این کانال فلزی متاثر از فاکتور های بسیار زیادی می باشد.

فروش کانال هوا پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Air Duct Sale )، در بهترین سطح از خدمات و کیفیت تولید، انجام می گیرد. و مشتریان عزیز می توانند جهت دریافت لیست قیمت با تلفن این شرکت در تماس باشند و یا به صورت خرید اینترنتی و خرید آنلاین به سفارش کانال هوا مبادرت ورزند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349