خانهکانال اسپیرال گالوانیزهقیمت کانال هوا

قیمت کانال هوا

قیمت کانال هوا

مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت کانال هوا چه مواردی هستند؟

قیمت کانال هوا مانند سایر تجهیزات و مواد اولیه مورد استفاده در پروژه ها و عملیات کانال کشی، نیز به عوامل متعدی وابسته می باشد که به بررسی اجمالی این عوامل می پردازیم. در این مقاله سعی داریم شما را برای انتخاب بهترین قیمت کانال اسپیرال گالوانیزه و بالاترین کیفیت راهنمایی کنیم.

اولین و مهمترین فاکتور در تعیین قیمت کانال هوا همان ورقی می باشد که این کانال از آن ساخته می شود. درواقع  هر چقدر که ابعاد یا طول کانال و همچنین ضخامت و قطر کانال اسپیرال مورد نظر ما بیشتر باشد، قاعدتا میزان فلز مصرفی در تولید کانال ها بیشتر و به طبع هزینه ها بالاتر می رود.

از سوی دیگر جنس ورقه استفاده شده نیز می تواند در قیمت کانال هوا نقش تعیین کننده ای داشته باشد. کانال های اسپیرال گالوانیزه را از جنس استیل ضدزنگ و یا ورق های گالوانیزه می سازند که هرکدام به نحوی در افزایش یا کاهش قیمت موثر می باشند. به این محصول کانال گالوانیزه هم گفته میشود.

باید به این نکته نیز توجه نمود که در کانال کشی هایی که از کانال اسپیرال استفاده می گردد، اتصالات مصرفی به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که اگر اتصالات کانال هوا به روش عادی و یا همان اورلپ (overlap) انجام پذیرد، قیمت کانال هوا و در نهایت قیمت کلی پروژه بسیار پایین تر خواهد بود.

اما اگر از فلنج و یا یا رابط های فیتینگ برای اتصال کانال ها ی اسپیرال به هم استفاده گردد مسلما این موضوع می تواند قیمت کانال های هوا را افزایش دهد و قیمت اجرای کانال کشی بالا می رود.

عایق کاری کانال هوا و هزینه های آن

موضوع دیگری که در تعیین قیمت کانال هوا اثر گذار می باشد، بحث مربوط به عایق کاری آن است. این مورد که در ساخت کانال های اسپیرال از عایق های الاستومری استفاده شده است یا خیر، نکته ای است که تا حد بسیار زیادی می تواند قیمت کانال کولر را دستخوش تغییر نماید.

جدای از هزینه مربوط به عملیات عایق کاری کانال های اسپیرال، استفاده از عایق الاستومری برای عایق بندی این نوع از کانال ها، خود به تنهایی بر روی قیمت کانال هوا تاثیر زیادی می گذارد. چرا که عایق های الاستومری به دلیل ساختار و همچنین تکنولوژی ساخت خاص و منحصر به فردی که دارند هزینه های بالایی را شامل می شوند. این موضوع اگرچه موجب افزایش قیمت این کالا می گردد اما در طولانی مدت به کاهش هزینه های جانبی پروژه مثلا هزینه های ناشی از افت فشار جریان  انتقال هوا و یا اتلاف انرژی، می انجامد.

بنابراین عایق کاری کانال های اسپیرال بوسیله عایق های الاستومری، خود علی رغم افزایش قیمت، می تواند در نگاه کلی به مدیریت مطلوب پروژه در طولانی مدت منجر شود.

زمانی که شرایط جوی و محیطی مکانی که کانال کشی اسپیرال در آن انجام می گیرد، به گونه ای باشد که سرما و یا گرما بر روی سطح کانال اسپیرال تاثیر گذارد و یا حتی موجب کاهش و افزایش دمای هوای عبوری از کانال گردد؛ می بایست عملیات عایق کاری را انجام داد هرچند این مسئله موجب افزایش قیمت کانال هوا گردد.

نکته دیگر که باید در افزایش و یا کاهش قیمت کانال هوا عایق کاری شده می بایست در نظر داشت این است که؛ شرایط بد و سخت جوی مانند حرارت و یا برودت بیش از اندازه معمول در یک محیط علاوه بر آن که می تواند بر روی کیفیت هوای عبوری از داخل کانال اسپیرال موثر باشد و موجب افت فشار جریان هوا گردد، از سوی دیگر می تواند به کانال اسپیرال نیز صدماتی را وارد سازد. بنابراین در این گونه موقعیت ها عایق کاری کانال حتی با وجود بالا رفتن قیمت کانال اسپیرال ، کاملا منطقی و مقرون به صرفه می باشد.

قیمت کانال هوا

هزینه های تعمیرات کانال هوا

علاوه بر سرما و گرما در بسیار از موارد تابش مستقیم نور خورشید نیز می تواند اثرات مخربی بر روی کانال های اسپیرال داشته باشد. که در آن صورت هزینه تعمیرات ناشی از این خرابی های ایجاد شده در مسیر کانال بسیار بیشتر از مقدار تمام شده قیمت کانال هوا در ابتدا می باشد.

نامناسب بودن سطحی که کانال اسپیرال روی آن قرار می گیرد نیز در تعیین قیمت کانال هوا موثر است. زیرا ناصافی سطح، سنگ و کلوخی بودن و یا پستی و بلندی های بسیار زیاد در مسیر کانال کشی و همچنین میزان رطوبت هوا از جمله عوامل دیگری هستند که می توانند اهمیت استفاده از عایق های الاستومری برای عایق کاری کانال های اسپیرال را بیش تر نمایان کنند. پس بهترین توصیه و مناسب ترین روش برای کانال کشی در این گونه محیط ها همان عایق کاری کانال های اسپیرال بوسیله عایق های الاستومری می باشد.

عایق های الاستومری علاوه بر عایق حرارت و برودت، یک نوع عایق صوتی برای کانال های اسپیرال نیز به شمار می آیند. بنابراین این مسئله نیز مجددا می تواند در قیمت کانال هوا موثر واقع گردد. عایق های الاستومری به دلیل ساختار سلولی و یا ساختار خانه های کوچک بسته ای که دارد باعث می شود تا صوت به راحتی منتقل نشود.

بنا براین به عنوان نتیجه گیری از بحث عایق کاری کانال های اسپیرال و تاثیر آن در قیمت کانال هوا باید توجه داشت که اگر کانال کشی در محیط های باز باشد و یا اگر در محیط هایی باشد که حفظ آرامش و کاهش سر و صدا مهم باشد؛ می بایست بدون نگران بودن از افزایش قیمت این کانال هوا اقدام به عایق کاری آن بوسیله عایق الاستومری نمود.

تا اینجا به هر آنچه که می توانست قیمت کانال هوا را تغییر دهد و باعث افزایش یا کاهش آن گردد، اشاره کردیم. اما بعضی از عوامل وجود دارند که در کنار قیمت کانال هوا ، موجب تغییراتی در قیمت تمام شده کل پروژه می گردند.

هزینه اتصالات کانال اسپیرال و محصولات جانبی

به عنوان مثال دریچه هایی که برای کانال اسپیرال در کانال کشی ها استفاده می گردد می تواند هزینه های مربوط به پروژه را دستخوش تغییرات زیادی نماید. که این افزایش یا کاهش قیمت کاملا مستقل از میزان تمام شده قیمت کانال هوا می باشد.

استفاده از بسیاری از دریچه ها می توانند به کاهش هزینه ها (جدای از قیمت کانال هوا ) کمک کند. به عنوان مثال دریچه گرد تخت معمولی اولین گزینه می باشد که می تواند هم نیاز به یک دریچه مناسب را مرتفع سازد و هم تغییر زیادی در هزینه های نهایی پروژه ایجاد نمی کند.

بعد از دریچه گرد تخت، می توان از دریچه گرد مشبک ( لانه زنبوری ) نام برد که به لحاظ قیمت کاملا مقرون به صرفه می باشد. اما اگر قیمت کانال هوا به گونه ای باشد که بتوان از دریچه جت نازل برای کانال های اسپیرال استفاده نمود، به مراتب کارایی و زیبایی بیشتری را در نتیجه کار خواهیم داشت.

استفاده از دریچه جت نازل در کانال کشی هزینه های تمام شده را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. البته این موضوع بستگی به تعداد و سایز دریچه های مورد استفاده در پروژه دارد. اما اگر بتوان با تعدیل کردن قیمت کانال هوا ، از دریچه جت نازل هم استفاده نمود؛ قطعا جلوه ای منحصر به فرد و زیبا از کانال کشی کانال های اسپیرال را خواهیم داشت.

امروزه کانال های اسپیرال در رنگ های متنوعی تولید می گردد که این موضوع خود موجب افزایش محبوبیت این کانال ها در میان کارفرمایان شده است. زیبایی بصری و جلوه منحصر به فردی که استفاده از کانال های رنگی به محیط مورد نظر می بخشد، باعث شده است تا طرفداران کانال های اسپیرال با وجود افزایش قیمت کانال هوا ، روز به روز بیشتر گردد.

کار رنگ آمیزی کانال ها یکی دیگر از عواملی به شمار می رود که در میزان کاهش یا افزایش قیمت کانال هوا موثر می باشد. رنگ کردن کانال های اسپیرال با استفاده از رنگ های پودری استاتیک صورت می پذیرد. به این صورت که در مرحله اول ابتدا تمام سطح کانال اسپیرال با نوع خاصی از اسید شسته می شود که خود موجب مقاوم شدن آن تا حد کمی در برابر خراشیدگی و خط و خش می باشد. سپس همانطور که به آن اشاره شد، از رنگ های پودری استاتیک بر روی کانال های اسپیرال می پاشند. و در نهایت در مرحله آخر، با قرار دادن آن ها در کوره، رنگ را بر روی سطح کانال اسپیرال تثبیت می کنند. که تا حد بسیار بالایی می تواند از رنگ پریدگی آن جلوگیری به عمل آورد.

تمام مراحل بالا و هم چنین تمامی مواد اولیه مصرفی جهت رنگ کردن کانال ها در قیمت کانال هوا تا حد قابل توجهی تاثیرگذار می باشند.

از سوی دیگر جلوه زیبایی که این رنگ ها به لوله اسپیرال می بخشند تا حدی چشمگیر است که ارزش افزایش قیمت کانال هوا را دارد. و در بسیاری از موارد دیده می شود که علی رغم هزینه های بالای پروژه های صنعتی و کارگاهی، و افزایش قیمت رنگ آمیزی شده، همچنان درخواست برای نمونه های رنگ آمیزی شده به صورت روز افزون در حال افزایش می باشد.

در نهایت می بایست به این نکته توجه نمود که تعدیل کردن قیمت کانال هوا باید به گونه ای صورت پذیرد تا سطح سلامت و میزان کیفیت پروژه را به خطر نیندازد و خللی در روند کلی پروژه ایجادنکند. چرا که هدف نهایی در هر پروژه اعم از ساختمانی، کارگاهی، صنعتی و … رسیدن به سطح مطلوبی از کارایی در جهت انتقال هوا از طریق کانال های اسپیرال می باشد.

یکی دیگر از انواع کانال هوا در سیستم تهویه مطبوع و داکت اسپیلیت کانال فلکسیبل، کانال فلکسیبل عایق دار، لوله خرطومی هوا (لوله خرطومی مکنده ) و داکت فلکسیبل است که میتوانید از طریق ارتباط با ما لیست قیمت کانال اسپیرال و همچنین لیست قیمت کانال فلکسیبل را دریافت نمایید. قیمت کانال کولر فلکسیبل در کنار کیفیت آن دو مولفه ی تاثیر گذار در انتخاب هستند. و از خدمات فروش کانال هوا و کلیه اتصالات استفاده نمایید.

در نهایت علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق باید هزینه های نصب را نیز در نظر گرفت.

امروزه خرید آنلاین یا خرید اینترنتی این محصولات امکان مقایسه و انتخاب بهتر را برای مشتریان فراهم کرده. همچنین امکان سفارش و استفاده از تمامی خدمات در شهر ها را فراهم آورده. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقالات کانال اسپیرال اصفهان و کانال اسپیرال شیراز مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349