خانهکانال اسپیرال گالوانیزهقیمت کانال گرد

قیمت کانال گرد

قیمت کانال گرد

جهت بررسی قیمت کانال گرد می بایست در ابتدا به تشریح و بررسی انواع مدل های کانال گرد بپردازیم.

کانال گرد در انواع و جنس های مختلفی تولید می گردد. یکی از انواع آن کانال خرطومی هوا و یا همان کانال فلکسیبل می باشد که امروزه جایگزین نمونه های قدیمی تری شده است که پیش از این در تاسیسات مکانیکی و همچنین جهت کانال کشی هوا و .. مورد استفاده قرار می گرفته است.

قیمت کانال گرد از نوع داکت فلکسیبل، می تواند متاثر از عوامل و فاکتور های متعددی باشد. با توجه به تنوع نوع، سایز، جنس و … کانال های خرطومی می توان این طور بیان داشت که قیمت کانال فلکسیبل طبقه بندی های متفاوت و متنوعی را شامل می شود.

جنس های متفاوتی که این نوع از کانال هوا از آن ساخته می شود از نوع PVC پی وی سی، PU پی یو ( پلی اورتان تقویت شده )، برزنتی، آلومینیومی یا فویلی و … می باشد. هرکدام از این نمونه های ذکر شده می تواند قیمت کانال گرد را تحت تاثیر قرار دهد.

به عنوان مثال قیمت کانال کولر پلاستیکی در میان انواع مختلف کانال گرد کولر آبی از سایر نمونه، کمتر می باشد. بنابراین قیمت کانال گرد با توجه به نوع و متریال سازنده آن می تواند افزایش یا کاهش یابد.

در برخی موارد نیز از عایق الاستومری برای عایق بندی کانال گرد در مصارف گوناگون استفاده می کنند. که البته این امر موجب افزایش قیمت کانال گرد می گردد. به عنوان مثال قیمت کانال پیش عایق نسبت به نمونه های بدون عایق آن، قیمتی به مراتب بیشتر خواهد داشت.

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری در بسیاری موارد جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و ممانعت از افت فشار هوای داخل لوله، به کار گرفته می شود. از سوی دیگر استفاده از عایق الاستومری جهت عایق کاری این نوع از لوله ها موجب می گردد تا مقاومت آن ها نسبت به ضربه ها و آسیب های فیزیکی در حین نصب و یا در شرایط محیطی نامناسب نیز، تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

بنابراین می توان این گونه بیان داشت که اگرچه قیمت کانال گرد عایق بندی شده تا حد زیادی افزایش می یابد؛ اما در مقابل مزایای بی شماری به همراه دارد که در طولانی مدت نه تنها باعث مقرون به صرفه تمام شدن هزینه های پروژه می گردد، بلکه هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری لوله ها و تاسیسات را نیز کاهش می دهد و سلامت و طول عمر مفید تجهیزات و کانال ها نیز افزایش می یابد.

به طور مثال برای نصب داکت اسپلیت در بسیار موارد از عایق الاستومری جهت عایق کاری آن بهره برده می شود. این کار عموما به این خاطر انجام می گیرد تا در هنگام عبور هوا و یا در سیستم تهویه مطبوع ، هوای عبوری بدون افت کیفیت در فضا جریان یابد و توزیع گردد. در این گونه موارد افزایش قیمت کانال گرد در اینجا قیمت کانال داکت اسپلیت تا هر میزان که کیفیت کار و نتیجه را افزایش دهد، موجب رضایت خاطر می باشد. چرا که هدف اصلی رسیدن به بالاترین سطح از کیفیت هوای در جریان در محیط مربوطه می باشد.

قیمت کانال گرد

علاوه بر جنس کانال فلکسیبل، باید دانست که این نوع از کانال های گرد دارای اندازه و سایزهای متفاوتی نیز می باشند. تنوع سایز و قطر دهانه کانال فلکسیبل موجب می گردد تا از آن ها بتوان در زمینه های مختلفی از جمله کاربردهایی در زمینه ساختمان های ادرای، منازل مسکونی، واحد های تجاری و ساختمان های بلند مرتبه، کارگاه های تولیدی، کارخانه های صنعتی، صنعت خودروسازی، کارگاه های نجاری به عنوان لوله خرطومی مکنده و … استفاده نمود.

باید به این نکته نیز توجه داشت که قیمت کانال گرد با افزایش سایر آن نیز افزایش می یابد. به این صورت که قیمت کانال گرد با قطر دهانه بیشتر، بسیار بیشتر از نمونه های کوچکتر از همان جنس و نوع می باشد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کانال گرد می تواند کاربرد های مربوط به هریک از نمونه های این کانال باشد. به عنوان مثال مدل های از کانال فلکسیبل وجود دارند که به دلیل انعطاف پذیری بالا در زمینه های متعددی به کار گرفته می شوند. مانند لوله خرطومی پی وی سی PVC که در صنایع مختلفی برای جابجایی و انتقال هوا و یا آب و مواد و ذرات ریز مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع دیگری از کانال گرد وجود دارد که جنس، شیوه ساخت و کاربرد کاملا متفاوتی نسبت به کانال فلکسیبل دارد. کانال گرد فلزی و یا همان کانال اسپیرال گالوانیزه که زمینه استفاده بسیار گسترده ای را دارا می باشد؛ یکی دیگر از انواع کانال گرد می باشد.

قیمت کانال گرد اسپیرال نیز همانند کانال فلکسیبل با توجه به جنس و متریال مصرفی در ساخت، سایز و قطر دهانه، ضخامت ورق و کاربرد آن مشخص می گردد.

به عنوان مثال لوله اسپیرال را می توان از جنس فولاد گالوانیزه، استیل، آلومینیوم و مس تولید و به بازار عرضه نمود؛ و قیمت کانال گرد اسپیرال در هر نوع آن متفاوت می باشد.

کانال اسپیرال ساخته شده از ورق فولاد گالوانیزه، نسبت به سایر مدل ها مصرف عمومی تری دارد. قیمت کانال گرد اسپیرال گالوانیزه نیز متعادل تر از نمونه های دیگر می باشد.

گذشته از صحبت در رابطه با قیمت کانال گرد  اسپیرال باید دانست که از آن در محیط های متفاوتی مانند کارگاه های صنعتی و تولید، کارخانه ها، انبار ها و سوله های بزرگ، ورزشگاه ها و سالن های ورزشی، پارکینگ های طبقاتی اتومبیل، فرودگاه ها، منازل مسکونی، واحدهای ادرای و تجاری، مجتمع های بزرگ و …. و همچنین در صنایع گوناگونی مانند صنعت پتروشیمی جهت جابجایی مواد نفتی و روغنی، صنعت خودروسازی، صنایع غذایی و تولیدی و دیگر واحد های صنعتی و … استفاده می گردد.

 در مقابل از نمونه استیل می توان برای محیط هایی که نیاز به تمیز بودن و حفظ پاکیزگی دارند، استفاده نمود. مکان هایی همچون آزمایشگاه ها، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، سالن های غذاخوری، اتاق های پاک و … .

کانال اسپیرال آلومینیومی نیز بیشتر جهت کانال کشی در محیط هایی که درصد رطوبت بالایی دارند؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر موثر بودن عامل جنس و متریال در قیمت کانال گرد اسپیرال، نوع عایق استفاده شده برای آن نیز می تواند قیمت کانال اسپیرال را افزایش و یا کاهش دهد.

در بسیاری از موارد نیاز است تا جهت جلوگیری از هدررفت انرژی کانال و کلیه اتصالات کانال اسپیرال گالوانیزه حتی مواردی همچون دریچه ها اعم از دریچه گرد و دریچه چهارگوش را عایق بندی نمود. و این امر می تواند قیمت کانال گرد را افزایش دهد.

نصب کانال اسپیرال و هزینه های مربوط به قیمت اجرای کانال گالوانیزه نیز می تواند در افزایش و یا کاهش دادن هزینه های پروژه تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

ارائه کانال اسپیرال در سایز های متفاوت نیز از دیگر عواملی می باشد که می تواند بر روی قیمت کانال گرد تاثیر زیادی داشته باشد. زیرا کانال اسپیرال در سایز های بسیار متنوعی از کوچکترین سایز ها تا بیشترین قطر دهانه جهت استفاده در عملیات سد سازی، جاده سازی و … تولید می گردد.

علاوه بر آن ضخامت ورق هایی که کانال اسپیرال از آن ساخته می شود نیز متفاوت می باشد. ضخامت های متفاوت ورق کانال اسپیرال شامل اندازه های 0.6 ، 0.8 ، 1 و 1.25 میلی متر می باشد. و به عنوان قیمت کانال گرد ساخته شده از ورق 1.25 میلی متر از قیمت کانال با ضخامت ورق 0.6 میلی متر بیشتر می باشد.

کانال اسپیرال گالوانیزه به دلیل شیوه ساخت ویژه و منحصر به فردی که دارد، دارای خصوصیات و ویژگی هایی نیز می باشد که موجب می گردد تا روز به روز ر محبوبیت آن در میان مصرف کنندگان افزوده گردد.

شیوه ساخت این کانال به این ترتیب است که ورق فلزی دور یک محور دورانی، به صورت مارپیچ دوران پیچانده می شود. لبه های ورق که در مجاورت هم قرار می گیرد، به روش دوخت پرسی به یکدیگر متصل می شود.

شاید بتوان این گونه بیان داشت که این شیوه خاص از تولید این کانال که موجب ایجاد خصوصیات منحصر به فرد در این لوله می گردد، باعث تفاوت قیمت کانال گرد اسپیرال نسبت به سایر لوله های فلزی نظیر کانال فلزی چهارگوش می گردد.

این نوع از حالت دورانی سبب ایجاد درزهای مارپیچی بر روی سطح خارجی کانال اسپیرال می گردد که می تواند ضخامت آن را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. به علاوه کانال در قسمت درزها دارای هوا بندی کاملا مناسبی نیز می گردد.

امروزه قیمت کانال گرد در اکثر نقاط و شهرهای ایران از جمله اصفهان ، تبریز ،  مشهد ، اهواز ، شیراز و تهران در یک سطح می باشد. و می توان با خرید اینترنتی از قیمت کانال گرد در سراسر کشور آگاهی یافت.

در تهران نیز کانال گرد پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Spiral Air Duct ) همراه با بهترین سطح از کیفیت و خدمات جهت خرید آنلاین در دسترس عموم مشتریان قرار گرفته است.

مشتریان عزیز جهت دریافت لیست قیمت کانال گرد می توانند با تلفن این شرکت در تماس باشند و پس از دریافت مشاوره از متخصصان در این شرکت، اقدام به خرید نمایند.

قیمت کانال گرد

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349