خانهhomeلوله انعطاف پذیر

لوله انعطاف پذیر

یک لوله انعطاف پذیر یا کانال فلکسیبل یک عضو مهم و اساس و هم چنین منحصر به فرد در صنعت انتقال هوا و مسیر داکت کشی و سیستم کانال کشی به ویژه کانال کشی هوا محسوب می شود. یک لوله انعطاف پذیر (Flexible Duct) نه تنها باید هر حرکت احتمالی و زیادی را شناسایی و دفع کند بلکه باید در برابر ضربات ناشی از جابجایی و انتقال هوا و ریزگرد ها و یا حتی مواد عبوری مقاو باشد. نکته دیگر مقاومت لوله انعطاف پذیر یا کانال فلکسی در برابر فشار هوا و یا حتی مقاومت لوله انعطاف پذیر در برابر فشار سیالات می باشد. میزان و درجه حرکت های اعمال شده، درجه حرارت و دما و ضریب کشسانی و فنری بودن از مهم ترین عوامل و موارد موثر و تاثیر گذار بر بوجود آوردن فشار و تنش و هم چنین طول عمر لوله انعطاف پذیر می باشد.

براساس استاندار های موجود همواره تاکید بر این مهم می باشد که کلیه طراحی ها و آزمایشاتی که برای تولید لوله انعطاف پذیر صورت می گیرد با توجه به شرایط واقعی و تا جاییکه امکان دارد در شرایط شبیه سازی شده نزدیک به واقعیت انجام پذیرد. و اگر بخواهیم هرگونه ضریب اطمینانی را که بالاتر از سطح اطمینان و استاندارد است را به لوله انعطاف پذیر اعمال و استفاده کنیم ، این کار مستلزم توجه به یک سری تمهیدات و نکات و مواردی در رابطه با لوله انعطاف پذیر می باشد که می تواند هزینه ساخت لوله انعطاف پذیر را تا چند برابر افزایش دهد. این مسئله هم چنین موجبات افزایش هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری لوله انعطاف پذیر را بوجود می آورد. در کنار این موارد ذکر شده ، این نکته نیز حائز اهمیت است که اعمال ضریب اطمینان بالاتر و اضافی بر روی لوله انعطاف پذیر از سوی دیگر باعث افزایش کشسانی و فنری بودن لوله انعطاف پذیر و هم چنین کاهش عمر لوله می شود.

لوله انعطاف پذیر بدلیل انعطاف پذیری بسیار مناسب و بالا و هم چنین تحمل فشار و درجه حرارت بالا در برخی مدل ها می تواند طیف وسیعی از کاربرد ها را در سیستم های انتقال و توزیع هوا ، به خود اختصاص دهد. لوله انعطاف پذیر هم چنین به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد در واحد های مختلف صنعتی کاربرد های متفاوتی هم دارد. لوله انعطاف پذیر یک از پر کاربرد ترین محصولات در این صنعت بوده و هم چنین می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای محصولات قدیمی به حساب بیاید.

لوله انعطاف پذیر در سایز ها و اندازه های متنوعی طراحی و تولید می گردد و متناسب با نیاز مشتری و به فراخور واحد تولیدی و صنعتی در اتیار مصرف کننده قرار می گیرد. تولید لوله انعطاف پذیر مطابق با اخرین ویرایش استاندارد های روز جهان طراحی و تولید می گردد . بنابراین لوله انعطاف پذیر می تواند بهترین گزینه جهت انجام و اجرای سیستم های انتقال هوا و داکت کشی ها درکلیه واحد های مختلف صنعتی و تولیدی می باشد.

لوله انعطاف پذیر بدلیل خاصیت انعطاف پذیری که دارد در مواقع و مکان هایی استفاده می شود که نیاز است لوله ها و داکت ها در برابر انتقال مواد ، اب و به ویژه هوا از خود حالت کشسانی نشان داده و حالت انعطاف بالایی داشته باشند. لوله انعطاف پذیر در سیستم های انتقال هوا و توزیع هوایی استفاده می شود که نمی توان از لوله های عادی استفاده کرد و اساس بر استفاده از لوله انعطاف پذیر می باشد. لوله انعطاف پذیر با درنظر گرفتن کلیه مسائل و موانع فنی احتمالی در سیستم های خمش دار مورد استفاده می باشد. لوله انعطاف پذیر به طور انحصاری جهت استفاده در فشار و درجه حرارت های متغیر طراحی می شود. از سوی دیگر لوله انعطاف پذیر جهت استفاده در کانال کشی هایی که در مسیر آن ها پیچ و خم بسیاری وجود دارد بسیار مناسب می باشد. لوله انعطاف پذیر هم چنین جهت دفع لرزش و یا ارتعاش در مکان هایی که اتصالات ناهمگون و و سطوح غیر هم سطح دارد به کار می رود و میتوان به جرات اذعان داشت که بیشترین حد مصرف لوله انعطاف پذیر در همین صنعت می باشد.

همانطور که اشاره شد لوله انعطاف پذیر بر اساس موارد استفاده متنوعی که دارد از جنس های متنوعی نیز ساخته می شود. بسیاری از مدل های لوله انعطاف پذیر دارای جنس خاصی از مواد هستند که براحتی این امکان را برای آن ها فراهم می آورد تا در برابر فشار و هرگونه خوردگی در اثر عبور و انتقال مواد خورنده همچون اسید ها مقاوم بوده و این مهم در واقع از نقاط قوت لوله انعطاف پذیر به شمار می آید. لوله انعطاف پذیر به دلیل عدم نشتی و فاسد شدن نسبت به سایر محصولات در این زمینه می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد و علاوه بر آن لوله انعطاف پذیر بدلیل سبک بودن و همچنین سهولت در نصب و این مسئله که دوستدار محیط زیست نیز می باشند می تواند در این زمینه از رقبای خود پیشی بگیرد و بهترین محصول جهت استفاده برای انتقال و توزیع هوا در واحد های صنعتی مختلف باشد. بنابر این لوله انعطاف پذیر بر اساس کلیه موارد و محاسنی که پیش تر ذکر شد می تواند به لحاظ اقتصادی تا چندین برابر مقرون به صرفه تر از سایر لوله ها و محصولات باشد.

لوله انعطاف پذیر

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349