خانهکانال فلکسیبللوله فلکسیبل

لوله فلکسیبل

لوله فلکسیبل چیست

امروزه با پیشرفت علم و گسترش روز افزون تکنولوژی استفاده از کانال ها و لوله های قدیمی، نمی تواند پاسخگوی نیاز افراد در زمینه های فنی و مهندسی؛ و یا کاربرد های صنعتی بزرگ و کوچک باشد. از این رو نسل جدیدی از کانال انتقال هوا معرفی می گردد که لوله فلکسیبل نام دارد.

لوله فلکسیبل در کنار سایر نمونه ها و لوله های هوا از جمله محصولات پرکاربردی است که امروزه در صنعت، کشاورزی، ساختمان سازی، خودرو سازی و هزاران زمینه دیگر کاربرد بسیار زیادی دارد که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

ویژگی های لوله فلکسیبل چیست ؟

همانطور که از نام این کانال هوا بر می آید؛ مهم ترین و بارزترین ویژگی این محصول، انعطاف پذیری بسیار خوب و بالای آن می باشد. لوله فلکسیبل یا همان کانال فلکسیبل به دلیل انعطاف پذیری خوبی که دارد می تواند در موارد و زمینه های زیادی به کار گرفته شود. زیرا همین خاصیت از کانال فلکسیبل یا همان کانال خرطومی هوا است که موجب می شود این محصول به راحتی قابل حمل و نقل و جابجایی و یا انبار کردن باشد.

به عنوان مثال خاصیت کم جا بودن کانال فلکسی موجب می شود تا بتوان مقدار قابل توجهی از این محصول را در یک کارتن به نسبت کوچک جای داد؛ بدون آنکه آسیبی به آن وارد شود.

از سوی دیگر خاصیت فلکسیبل بودن کانال خرطومی هوا موجب میی شود تا نصب آن به سرعت و با سهولت بیشتری صورت پذیرد. تا جایی که در بسیاری مواقع و کاربرد ها اصلا نیازی به حضور یک نیروی نصاب متخصص جهت نصب لوله فلکسیبل نمی باشد. و خود شخص می تواند به تنهایی این کار را انجام دهد.

برای نمونه می توان از لوله خرطومی هود پلاستیکی نام برد که جهت هود هایی با مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. برای نصب این لوله فلکسیبل نیازی به نیروی متخصص نمی باشد و می توان آن را به راحتی در آشپزخانه جانمایی نمود.

همین ویژگی لوله فلکسی موجب می گردد تا روز به روز بر شمار طرفداران و مصرف کنندگان آن افزوده گردد. زیرا در جهان امروز آنچه که حائز اهمیت می باشد؛ همان سهولت و از آن مهم تر سرعت در انجام کارها می باشد. که لوله فلکسیبل هردوی این دو مهم را برای مشتریان فراهم می آورد. و همین نیز عاملی می شود تا این محصول به شدت مورد توجه و استفاده کارفرمایان پروژه ها و همچنین مهندسان صنعتی، قرار بگیرد.

انواع لوله فلکسیبل چیست ؟

لوله فلکسیبل دارای مدل ها و نمونه های بسیار با تنوع بالا می باشد. که با توجه به جنس و شیوه تولید، دارای کاربرد های متفاوتی نیز می باشند.

شیوه ساخت لوله فلکسی به گونه ای است که به سرعت و سهولت بیشتر آن توانسته است این محصول را جایگزین مناسبی برای کانال اسپیرال ساخته شده از ورق گالوانیزه نماید.

البته این نکته قابل ذکر است که در بسیاری از پروژه ها در مقیاس بزرگ هیچ مورد جایگزینی برای کانال اسپیرال گالوانیزه و همچنین اتصالات کانال اسپیرال وجود نخواهد داشت. اما در بسیاری موارد مانند کانال کشی هوا مربوط به سیستم تهویه مطبوع هوا، داکت اسپیلت در منازل مسکونی و یا ادارات و … می توان از لوله فلکسیبل به جای لوله اسپیرال بهره برد.

 این جایگزینی بیشتر به دلیل همان خاصیت انعطاف پذیری و کم جا بودن و سبکی لوله فلکسیبل در درجه اول، و بعد از آن شیو ساخت ساده این محصول می باشد.

همانطور که می دانیم در شیوه های سنتی ساخت کانال و یا حتی نصب و جانمایی آن در داخل ساختمان و یا اتصال آن به دستگاه ها و … تا حدی دشوار بود که می توانست موجب ایجاد خلل در ساز و کار کانال های انتقال هوا گردد.

کاربرد لوله فلکسیبل چیست ؟

امروزه لوله فلکسیبل به دلیل کم جا شدن و انعطاف پذیری بالا به راحتی قابل استفاده در فضاهایی می باشد که به شیوه قدیمی و با کانال های هوای سنتی قابل اجرا نمی باشد.

به عنوان مثال مکان هایی همچون سقف کاذب در فضای داخل ساختمان و یا مکان های محصور شده با موانع که مسیر دسترسی به آن ها صعب العبور می باشد و … همگی از نمونه هایی هستند که می توان از لوله فلکسی به جای کانال های قدیمی استفاده نمود.

یکی دیگر از مواردی که موجب می شود تا لوله فلکسی محبوبیت بیشتری را به خود اختصاص دهد؛ استفاده از آن در کارخانه ها  کارگاه های صنعتی می باشد.

همانطور که می دانیم در چنین مکان های صنعتی و کارگاهی ممکن است نیاز باشد تا در یک فضای کوچک تعداد زیادی از دستگاه های بزرگ جانمایی گردد. در این میان اگر لازم باشد تا یک کانال هوا که وظیفه انتقال هوای نامطبوع به خارج از محیط کارگاه را دارد نیز، از آن مکان عبور داده شود؛ مشکل دوچندان می گردد.

بنابراین می بینیم که دوباره استفاده از لوله فلکسیبل چاره کار است. به دلیل اینکه در وهله اول کانال فلکسیبل بسیار سبک تر از سایر نمونه های لوله های انتقال هوا و مواد می باشد؛ بنابراین می توان آن را به دیوار و یا سقف به سادگی نصب نمود.

دلیل بعدی جهت استفاده از لوله فلکسی در واقع انعطاف پذیری آن می باشد که موجب می گردد تا بتوان این محصول را به سادگی از میان دستگاه ها و موانع موجود عبور داد و به محیط خارج هدایت نمود. و در فضای بیرون نیز می توان دهانه آن را به یک دریچه گرد و یا با استفاده از یک رابط فلکسیبل به یک دریچه چهارگوش متصل نمود.

به این ترتیب لوله فلکسیبل علاوه بر حفظ ساختار منسجم و خاصیت ارتجاعی خود می تواند کار مکندگی هوا و انتقال هوا به محیط خارج از فضای کارگاه را به خوبی و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

در برخی دیگر زمینه های کاربرد لوله فلکسیبل نیز لازم است تا کانال خرطومی را به دستگاهی به نام فن دستگاه ماینر متصل نمود. در اینجا کاربرد لوله فلکسی به این صورت است که خاصیت انعطاف پذیری آن موجب می گردد تا اپراتور دستگاه به راحتی بتواند لوله فلکسیبل ماینر را به هر طرف که لازم است بچرخاند تا کلیه مواد اعم از آلاینده ها و غبار و پودر های موجود در فضا به خوبی به فضای بیرون منقل و تخلیه گردد.

خرید لوله فلکسیبل

اغلب نمونه های لوله فلکسی از ورق هایی همچون ورق پی وی سی ( PVC )، پلی اورتان ( PU ) و … ساخته می شوند که همگی با یک رشته فنر فولادی تقویت شده اند. که این امر علاوه بر کمک به افزایش خاصیت انعطاف پذیری آن ها، می تواند مقاومت و استحکام لوله فلکسیبل را نیز تا میزان قابل توجهی افزایش دهد.

این محصول با مواد اولیه مختلف و زمینه های استفاده بسیار گوناگونی طراحی و تولید می گردند؛ که قیمت لوله فلکسیبل هوا با توجه به انواع مختلف آن نیز متفاوت می باشد. مانند تفاوت در قیمت لوله فلکسیبل فلزی و PVC و …

نمونه های متفاوتی از لوله فلکسیبل پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Flexible Air Hose )، و اتصالات کانال فلکسیبل و م چنین نکاتی درباره نصب کانال فلکسیبل و … در هنگام خرید اینترنتی از این سایت به همراه لیست قیمت ارئه می گردد.

همچنین جهت دریافت مشاوره می توانید از طریق تلفن های این شرکت با متخصصین در این زمینه، در ارتباط باشید.

انواع لوله فلکسی

 • لوله فلکسیبل فویلی ( یا همان کانال فلکسیبل آلومینیومی )
 • لوله فلکسیبل کومبی ( با یک لایه کاور از ورق PVC مشکی )
 • لوله فلکسیبل برزنتی ( کانال برزنتی نخ دار )
 • لوله فلکسیبل ماینر ( معدنی )
 • لوله فلکسیبل پیش عایق ( کانال فلکسیبل عایق دار با عایق الاستومری و کانال فلکسیبل عایق دار با عایق پشم شیشه )
 • لوله فلکسیبل عایق بندی شده با یک لایه پلی استر فشرده ( IFD )
 • لوله فلکسیبل عایق بندی شده با پلی اتیلن
 • لوله فلکسیبل پی وی سی  PVC( با پوشش شفاف )
 • لوله فلکسیبل پی یو  PU ( پلی اورتان تقویت شده )
 • لوله فلکسیبل مکنده هوا
 • لوله فلکسیبل نسوز
کانال فلکسی فویلی

لوله فلکسی فویلی آلومینیومی

این نوع از کانال خرطومی که با نام کانال فلکسیبل کمبی نیز شناخته می شود، وزن بسیار سبکی دارد و با توجه به خاصیت ارتجاعی آن دارای زمینه های استفاده گسترده ای می باشد. به علاوه اینکه این لوله هوا، به دلیل پوشش آلومینیومی که دارد؛ مقاومت بسیار زیادی در برابر رطوبت و نم زدگی از خود نشان می دهد. همچنین می تواند در دماهای بالا نیز تحمل قابل توجهی داشته باشد و از افزایش آتش سوزی نیز جلوگیری به عمل می آورد.

این لوله فلکسی نیز مانند سایر مدل های کانال فلکسیبل نصب آسان و سریعی دارد؛ که در کنار قیمت به صرفه ای که دارد موجب می شود تا افراد زیادی به استفاده از آن در زمینه های متفاوت، تمایل داشته باشند.

لوله فلکسیبل فویلی آلومینیومی از یک لایه پلی استر، دولایه فویل آلومینیومی و یک رشته فنر فولادی ساخته می گردد. این محصول در سایز های متنوعی از قطر دهانه  سانت تا  سانت تولید و به بازار مصرف ارائه می گردد. طول هر شاخه لوله فلکسیبل فویلی در حالت استاندارد  متر می باشد. البته این امکان نیز وجود دارد که طول شاخه های آن با توجه به نیاز مشتری و هدف پروژه، تغییر نماید.

ظرفیت دمایی کانال فلکسیبل آلومینیومی از حدود  درجه زیر صفر تا 10 درجه بالای صفر می باشد. و از این محصول می توان جهت انتقال هوای هود های صنعتی و یا خانگی، تخلیه هوا در اگزاست فن ها، تهویه سرویس های بهداشتی در محیط های مسکونی، اداری، تجاری، ورزشی، تفریحی و … استفاده نمود.

کانال فلکسی کومبی

لوله فلکسی کومبی

می توان این طور بیان داشت که این محصول از نمونه های بسیار پرکاربرد در میان مدل های مختلف لوله فلکسیبل به شمار می رود.

کانال فلکسیبل کومبی نیز همانند لوله فلکسیبل فویلی در برابر رطوبت و ورود آب، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. به علاوه اینکه این لوله خرطومی در محیط های اسیدی و قلیایی نیز دارای مقاومت بسیار زیادی می باشد و دچار خوردگی نمی گردد. از این رو می توان از آن در آزمایشگاه های صنعتی و مکان هایی که نیاز به انتقال مواد خورنده می باشد؛ استفاده نمود.

مقاومت دمایی این لوله فلکسیبل نیز به گونه ای است که می توان از آن به عنوان یک عایق نسبی نام برد. بنابراین این محصول هم عایق رطوبت و هم عایق دما می باشد و همین مزیت موجب می گردد تا بتوان از آن در مصارف گوناگونی استفاده نمود.

از جمله موارد مهمی که می توان کانال فلکسیبل کومبی را به کار گرفت همان مسیر های رفت و برگشت هوا می باشد که به عنوان رابط پلنیوم باکس ها و خطوط اصلی کانال های هوا و رابط باکس های پشت دریچه  ای، مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله فلکسیبل کومبی از سه لایه تشکیل شده است که عبارت است از یک لایه فویل آلومینیومی که با یک لایه از پلی استر پوشید می شود و همچنین یک لایه ورق پی وی سی که با یک مفتول فنر فولادی تقویت شده است و استحکام و حالت ارتجاعی به آن می بخشد.

این لوله فلکسیبل در سایز های 10 تا 40 سانت و در طول شاخه های 10 متری تولید و عرضه می گردد. مقاومت دمایی آن نیز از 20 درجه زیر صفر تا حدود 100 درجه بالای صفر می باشد.

از این لوله فلکسی می توان در سیستم تهویه مطبوع مکان های مختلفی چون منازل مسکونی، اداره ها، مراکز تفریحی و تجاری، مراکز خرید، سالن های ورزشی و … استفاده نمود.

لازم به ذکر است که با توجه به ساختار سه لایه این لوله فلکسیبل، کانال کومبی از کانال فویلی مقاومت بیشتر و هم چنین طول عمر مفید بالاتری را دارا می باشد. به علاوه اینکه این کانال نسبت به سایر نمونه های لوله فلکسیبل دارای جمع شدگی و فشردگی بیشتری می باشد. به همین دلیل نگهداری، انتقال و نصب آن نیز از سایر مدل های کانال خرطومی هوا ساده تر می باشد.

لوله فلکسی برزنتی

این محصول دارای مقاومت بیشتری نسبت به داکت فلکسیبل آلومینیومی و کومبی می باشد؛ و این مقاومت بیشتر هم از استحکام کششی بالای این محصول سرچشمه می گیرد.

این کانال خرطومی نیز مانند همه نمونه های کانال فلکسیبل دارای انعطاف پذیری بالا در عین وزن سبک می باشد. یکی از مزیت های منحصر به فرد لوله فلکسیبل برزنتی مقاومت زیادی است که این محصول در برابر هرگونه لرزش، ارتعاش و صوت از خود نشان می دهد.

کانال برزنتی در واقع از الیاف پلی استر تشکیل شده است که با یک لایه پی وی سی ( PVC ) و فنر فولادی پوشانده شده است. کانال فلکسیبل برزنتی از قطر 5 سانتی متر تا قطر دهانه 60 سانتی متر تولید و روانه بازار مصرف می گردد.

در رابطه با مقاومت دمایی این لوله فلکسیبل باید بیان داشت که این کانال مقاومت دمایی کمتری نسبت به کانال کومبی دارد به طوریه بازه دمایی این لوله فلکسی از 20 درجه زیر صفر تا 60 درجه سانتی گراد بالای صفر کاهش می یابد. این در حالی است که کانال فلکسیبل کومبی می توانست دمایی در حدود 100 درجه سانتی گراد بالای صفر را تحمل نماید؛ بدون اینکه خللی در سازوکار آن به وجود بیاید.

از لوله فلکسی برزنتی نیز می توان جهت تهویه هوا در محیط های مختلف استفاده نمود. به علاوه به دلیل مقاومت بالای این محصول می توان جهت انتقال گازهای سمی و خورنده و برخی آلاینده ها در کارخانه ها و محیط های صنعتی، از آن بهره برد.

کانال فلکسی عایق دار

کانال فلکسیبل عایق دار با عایق الاستومری

به جرات می توان گفت که یکی از بهترین نمونه های لوله فلکسیبل که امروزه مورد استفاده بسیار زیادی هم قرار می گیرد؛ کانال فلکسیبل با عایق الاستومری می باشد که مورد تایید سازمان استاندارد و وزارت مسکن و شهرسازی نیز قرار گرفته است.

این تایید از آن جهت بسیار حائز اهمیت است که نشان می دهد این نوع از عایق، به هیچ عنوان نمی تواند زیانی برای انسان و محیط زیست داشته باشد. این در حالی است که امروزه مصرف سایر عایق ها از جمله پشم شیشه به دلیل مضراتی که دارند؛ روز به روز محدود تر شده است.

به علاوه اینکه نمونه هایی از لوله فلکسی که با عایق هایی به غیر از عایق الاستومری، عایق بندی شده اند؛ مانند لوله فلکسیبل با عایق پلی استر و یا لوله فلکسیبل با عایق پشم شیشه، همگی بسیار حجیم و جاگیر بودند. و همچنین در طولانی مدت دچار کشیدگی و گارگی می شدند. به این ترتیب می توان اینگونه بیان داشت که عمر مفید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری دارای طول عمر مفید بیشتری در مقایسه با سایر نمونه های مشابه دارد.

لوله فلکسیبل با عایق الاستومری نه تنها بسیار سبک و کم جا می باشد؛ بلکه دارای انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی بالایی نیز می باشد. به این معنا که روکش الاستومری این کانال به هیچ عنوان از خاصیت فلکسیبل بودن آن کم نکرده است.

عایقی که برای ساخت و تولید لوله فلکسیبل پیش عایق الاستومری به کار گرفته می شود؛ سدی مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و دما به شمار می رود. به عبارت دیگر دارای ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی می باشد. به علاوه این عایق می تواند به عنوان یک عایق صوتی بسیار خوب نیز به کار رود. بنابراین می تواند انتقال صدای ناشی از عبور جریان هوای داخل کانال را نیز به حداقل برساند.

از لوله فلکسیبل با عایق الاستومری در سیستم تهویه مطبوع، کانال های رفت و برگشت هوا در سیستم های سرمایش و گرمایش ساختمان ها و … استفاده می شود.

با توجه به عایق بندی که برای کانال فلکسیبل انجام می گیرد؛ بدیهی است که بازه ظرفیت دمایی لوله فلکسیبل تا مقدار قابل توجهی نیز افزایش می یابد. لوله فلکسیبل با عایق الاستومری از دمایی در حدود 30 درجه سانتی گراد زیر صفر تا 110 درجه بالای صفر مقاومت می نماید. و همین امر موجب می گردد تا از این لوله فلکسی بتوان در زمینه های صنعتی بی شماری استفاده نمود.

ساختار لوله فلکسیبل با عایق الاستومری متشکل از سه لایه اصلی می باشد. یک لایه داخلی از جنس آلومینیوم لمینت شده که با یک رشته مفتول فولادی تقویت شده است. لایه میانی عایق الاستومری با ضخامت های 3، 6 و یا 9 میلی متر، که این ضخامت بنا بر درخواست مشتری و نیاز پروژه متغیر می باشد. لایه خارجی متشکل از یک لایه فویل آلومینیومی که لوله فلکسیبل را در برابر هرگونه پارگی و ضربه فیزیکی بسیار مقاوم و مستحکم می سازد.

لوله فلکسیبل با عایق پلی استر ( IFD )

این محصول نیز یک لوله فلکسیبل سه لایه است. لایه داخلی از جنس فویل آلومینیوم لمینت شده، لایه میانی یک لایه پلی استر فشرده شده و در نهایت یک روکش از جنس پی وی سی که نقش محافظ را به عنوان لایه خارجی ایفا می کند. در واقع این لایه پی وی سی با یک رشته فنر فولادی تقویت شده است که ایستایی و استحکام قابل قبولی را به این لوله فلکسیبل می بخشد.

ظرفیت دمایی کانال فلکسیبل با عایق IFD از حدود 20- تا 100+ درجه سانتی گراد می باشد و می توان این لوله فلکسیبل را برای سیستم های تهویه مطبوع و انواع سیستم های سرمایش و گرمایش در محیط های گوناگون به کار گرفت. با توجه به قیمت ارزان تر این مدل از کانال های عایق بندی شده، استفاده از این مدل از لوله فلکسیبل می تواند ممقرون به صرفه تر باشد.لوله فلکسیبل با عایق پلی اتیلن

این لوله فلکسی از سه لایه تشکیل شده است. لایه داخلی و خارجی آن از جنس فویل آلومینیوم لمینت شده و لایه میانی آن از جنس عایق پلی اتیلن می باشد.

فشردگی این کانال خرطومی از لوله فلکسیبل با عایق پلی استر بیشتر می باشد. و بازه دمایی آن از 3- تا 140+ در نظر گرفته می شود. از این لوله فلکسی در سیستم تهویه مکان های تجاری، مسکونی، اداری و … استفاده می شود.

قطر استاندارد این کانال از 10 تا 60 سانتی متر می باشد و در شاخه های 10 متری ارائه می گردد.

لوله فلکسی pvc

لوله فلکسیبل پی وی سی ( PVC )

این مدل از لوله فلکسی از یک ورق پی وی سی نرم تشکیل شده است که با مفتول فولادی به قطر 2 میلی متر تقویت می شود.

کانال خرطومی PVC دارای کاربرد های بی شماری می باشد. سیستم تهویه هوا مکان های مختلف، سیستم های جمع آوری و مش ذرات و مواد بسیار ریز و … نمونه هایی از کاربرد های بسیار زیاد این لوله فلکسیبل به شمار می رود.

بازه ظرفیت دمایی این کانال فلکسیبل از 20- تا 80+ سانتی گراد در حالت کار مداوم می باشد که این مقدار تا حدود 100+ درجه نیز می تواند افزایش یابد. این کانال در شاخه های 6 متری و قطر 3 تا 90 سانتی متر به بازار عرضه می گردد.لوله فلکسیبل پی یو ( PU )

این کانال خرطومی از جنس پلی اورتان نرم می باشد که با فنر فولادی تقویت شده است که می تواند خاصیت ارتجاعی بالایی به آن ببخشد. لوله فلکسی پی یو از لحاظ ساختار تا حدودی شبیه به کانال خرطومی پی وی سی می باشد اما به دلیل مقاومت دمایی خیلی زیادی که در مقایسه با کانال های PVC دارد؛ دارای مصارف بیشتری نیز نسبت به کانال پی وی سی می باشد.

بازه دمایی این کانال از 40- تا حدود 90+ درجه سانتی گراد می باشد. قطر دهانه این لوله از 4 تا 20 سانتی متر و طول هر شاخه آن در حالت استاندارد 6 متر است.

از این لوله فلکسیبل جهت انتقال هوا و همچنین انتقال و تخلیه مواد و ذرات ریز همچون چوب، گرد و غبار و … استفاده می شود. یک یاز زمینه های کاربرد این کانال در سیستم های تهویه مطبوع می باشد.لوله فلکسی مکنده

همانطور که از نام این لوله فلکسیبل مشخص است؛ کاربرد اصلی این کانال هوا مکش هوا و همچنین ذرات و غبار و … در صنایع گوناگون از جمله کارخانه های چوب بری و کارگاه های نجاری و … می باشد.

ساختار این لوله فلکسیبل متشکل از یک ورق پی وی سی نرم و تقویت شده با یک رشته فنری می باشد که از جنس PVC سخت است و به شکلی مارپیچ در آمده است.

استفاده از فنر پی وی سی به جای فنر فولادی آن است که سطح داخلی این لوله فلکسیبل کاملا صاف و صیقلی باشد. زیرا در این صورت هیچ گونه آلودگی ناشی از تجمع مواد و … در داخل این کانال به وجود نمی آید.

از این نوع از لوله فلکسیبل می توان در تهویه مکان های تفاوتی همچون مکان های تجاری، صنعتی، آزمایشگاهی و … نیز استفاده نمود. این لوله فلکسی در قطر های 4 تا 25 سانتی متر تولید و عرضه می گردد. طول هر شاخه از کانال خرطومی مکنده 6 متر می باشد و ظرفیت دمایی آن از حدود 20 درجه سانتی گراد زیر صفر تا حدود 70+ درجه می باشد که این میزان در حالت کار غیر دائم تا حدود 80+ درجه سانتی گراد نیز می رسد.

کانال فلکسی نسوز

لوله فلکسیبل نسوز

این کانال فلکسیبل به دلیل مقاومت دمایی بسیار بالا از 36- تا حدود 260+ درجه به عنوان یک کانال فلکسیبل نسوز کاربرد های بیشماری را به خود اختصاص داده است.

جنس این کانال از پارچه فایبر گلاس با یک روکش سیلیکونی است که با یک نوار استیل تقویت می شود و خاصیت ارتجاعی به آن می دهد. این لوله فلکسیبل از قطر 7 تا 120 سانتی متر و در شاخه های 6 و 10 متری ارائه می گردد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349