خانهکانال اسپیرال گالوانیزهکانال اسپیرال اصفهان

کانال اسپیرال اصفهان

کانال اسپیرال اصفهان

کانال اسپیرال اصفهان پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Isfahan Spiral Airduct ) از بهترین انواع کانال های گالوانیزه می باشد که موجب سهولت در فعالیت های صنعتی از جمله انتقال هوا و انتقال مواد در انواع کارگاه ها و کارخانه های صنعتی می گردد. در واقع کانال اسپیرال سبب می شود تا اتلاف انرژی و افت فشار به کمترین میزان خود برسد. از سوی دیگر کار ها با سرعت بالاتری انجام می پذیرد و هم چنین عمر مفید قطعات ساختمانی و صنعتی و کلیه تجهیزات تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد یافت.

کانال اسپیرال اصفهان با نام هایی همچون کانال گالوانیزه، کانال گرد، کانال مارپیچ، لوله اسپیرال و یا لوله گرد شناخته می گردد. این کانال اسپیرال یک محصول جدید با کاربری عالی است که یک کانال با سطح مقطعی دایره و حالت استوانه ای می باشد. این نوع از کانال های گالوانیزه با نام هایی همچون کانال گرد، کانال های مارپیچ، لوله اسپیرال و یا لوله اسپیرال گرد گالوانیزه در میان متخصصان در حوزه تاسیسات و مکانیکی و کانال کشی صنعتی، شناخته می گردد.

سیستم تهویه هوا مطبوع از جمله مهم ترین و پرکاربردترین زمینه های استفاده از کانال اسپیرال اصفهان می باشد. در واقع مزایا و خصوصیات منحصر به فرد کانال اسپیرال موجب می گردد تا از این کانال در این بخش از صنعت نتیجه های بسیار خوبی حاصل گردد. ویژگی هایی همچون سرعت ساخت بسیار بالای کانال های اسپیرال در مقایسه با کانال های چهارگوش با کاربری یکسان و ویژگی های متفاوت، استحکام بالا و مقاومت کانال اسپیرال اصفهان در برابر فشار و ضربات فیزیکی وارد شده بر کانال در محیط هایی که نصب کانال بسیار دشوار و همراه با سختی می باشد ، نصب کانال اسپیرال به آسانی و شرایطی که برای تعبیه نمودن هرچه ساده تر این نوع از کانال های هوا فراهم است و … همگی از جمله مواردی است که بر محبوبیت کانال اسپیرال گالوانیزه در میان صاحبان صنایع می افزاید.

کانال اسپیرال اصفهان هم چنین مقاومت بالایی در برابر فشار و سرعت بالای جریان هوای عبوری دارد که سبب می شود از این کانال هوا جهت مصارفی چون تهویه مطبوع، تخلیه  گازها و بخارهای سمی حاصل از فعالیت های شیمیایی کارخانه ها و هم چنین انتقال مواد ریز و پودری مانند غلات و … به محیط خارج استفاده گردد.

از کانال اسپیرال اصفهان در ساختمان کارخانه های صنعتی، کارگاه های تولیدی، سالن های بزرگ ورزشی، اماکن عمومی مانند رستوران ها ، مراکز تفریحی ، مجتمع های پذیرایی ، فرودگاه ها، سرویس های بهداشتی عمومی، استادیوم ها، سوله های صنعتی، آزمایشگاه ها و کلین روم ها، آشپزخانه های صنعتی، انبوه سازی و همچنین در پروژه های راه سازی و پل سازی، معماری و طراحی داخلی بنا های مدرن و … استفاده می شود. استفاده از کانال اسپیرال به عنوان یک المان طراحی داخلی در معماری مدرن امروزه یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین کاربرد های آن می باشد که به صورت اکسپوز و رو کار از آن می توان بهره برد. در این حالت علاوه بر مرتفع ساختن نیاز های پروژه که هدایت و جابجایی جریان هوا می باشد؛ می توان نتایج بسیار مطلوبی را نیز در رابطه با زیبایی محیط داخلی به دست آورد.

کانال اسپیرال اصفهان

روش ساخت کانال اسپیرال اصفهان چیست؟

کانال اسپیرال از ورقه هایی با جنس های فولاد گالوانیزه، آلومینیوم و یا استیل ساخته می گردد. کانال های اسپیرال گالوانیزه پر مصرف ترین نوع از این کانال های گرد می باشند که مصارف عمومی تری نسبت به سایر نمونه های دیگر دارند. از کانال اسپیرال اصفهان که به صورت مشبک هستند در انواع فیلتر ها برای عملیات سوخت رسانی، تصفیه گاز، روغن، گازوئیل و موارد مشابه در صنایع پتروشیمی ، صنایع خودروسازی و پالایشگاهی و نیروگاهی استفاده می شود. از کانال های اسپیرال آلومینیومی بیشتر در محیط هایی استفاده می شود که درصد رطوبت بالایی دارند. به این ترتیب می توان از آسیب های احتمالی وارده بر کانال اسپیرال بر اثر رطوبت هوا جلوگیری به عمل آورد. لوله اسپیرال ساخته شده از استیل نیز نوع دیگری از کانال های گرد هستند که معمولا برای محیط های بهداشتی هم چون آزمایشگاه ها و سرویس های بهداشتی و … کاربرد فراوانی دارند. کانال های استیل به صورت بیضی نیز تولید می گردند که می توان از آن ها به عنوان کانال و داکت در سازه های بتنی، پارکینگ های طبقاتی بزرگ اتومبیل ها، پل ها و مخزن بتنی، استفاده نمود.

شیوه ساخت کانال اسپیرال اصفهان به این صورت می باشد که در ابتدا ورقه های که کانال اسپیرال از آن ساخته می گردد به در محور لوله ای گرد به صورت کاملا دورانی پیچیده می شود. این روش که به صورتی دورانی انجام می پذیرد؛ روش Spiral Steam نام دارد. در این مرحله برجستگی هایی نیز به صورت مارپیچ بر روی جداری خارجی کانال ایجاد می گردد. این برجستگی هایی که با گام های منظم به صورت سینوسی در فواصل یکسان بر روی کانال اسپیرال نقش می بندد، موجب می شود تا استحکام این نوع از کانال های هوا تا حد بسیار زیادی افزایش یابد و مقاومت آن را در برابر فشار هوای عبوری از داخل و یا شرایط خاص فیزیکی در هنگام نصب، بالا می برد.

به طور کلی روش ساخت کانال اسپیرال اصفهان بر مبنای دوخت و پرس لبه های نوار فلزی به صورت مارپیچی استوار می باشد. این عمل از طریق فرآیند رول فرم لبه های نوار ورقه های فلزی را به صورت نر و ماده در می آورد. در واقع چهار لبه از نوار فلزی که فرم گرفته اند و دوخن می شوند به شکل مارپیچ روی سطح داخلی نمایان می گردند که استحکام کانال اسپیرال را نیز افزایش می دهند.

از کانال اسپیرال اصفهان علاوه بر سیستم های گرمایش و سرمایش برای سیستم های شوتینگ زباله در ساختمان های بلند مرتبه و مجتمع های مسکونی نیز کاربرد بسیار زیادی دارند. در واقع سطح داخلی صاف و مقطع گرد این کانال ها موجب می گردد تا عملیات انتقال زباله به محیط خارجی با نهایت کیفیت و بدون کوچکترین آلودگی در مسیر انجام پذیرد. کانال اسپیرال اصفهان به دلیل وزن نسبتا کم و مقاومت بیشتر نسبت به لوله های سیمانی، به لحاظ فنی استانداردهای بالاتری را در دریافت تاییدیه های نظام مهندسی دارا می باشد. به همین دلیل امروزه این نوع از کانال ها در صنعت ساختمان سازی استفاده و کاربرد های بسیار زیادی دارد.

مزایای استفاده از کانال اسپیرال اصفهان چیست؟

•  کانال های اسپیرال اتلاف انرزِ کمتری نسبت به سایر نمونه های چهارگوش دارند. این امر به آن دلیل است که سطح مقطع این نوع از کانال اسپیرال اصفهان ، گرد می باشد و جریان هوا بدون هیچ مانعی و به راحتی از داخل آن عبور می نماید. اما در کانال های چهارگوش جریان هوای عبوری به هنگام رد شدن از سطح مقطع مربعی یا مستطیل شکل آن افت فشار زیادی را به وجود می آورد. در واقع سطح جانبی کمتر کانال اسپیرال اصفهان موجب می گردد تا اصطکاک کمتری نیز ایجاد گردد. بنابراین هوای عبوری با بالاترین سطح کیفیت انتقال می یابد.

•  لوله های اسپیرال نمای ظاهری بسیار زیبایی را دارا هستند. همین موضوع سبب می شود تا از آن ها بتوان به صورت اکسپوز در پروژه های معماری استفاده نمود. امروزه کاربرد کانال اسپیرال اصفهان در طراحی داخلی به یکی از محبوب ترین مصارف آن بدل گردیده است.

•  امکان پیش تولید بودن کانال اسپیرال اصفهان موجب می گردد تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی و ساخته گردد. از این رو کانال اسپیرال اصفهان را می توان بلافاصله پس از ثبت سفارش متناسب با نیاز مشتری به لحاظ سایز و زول تولید نمود.

•  ایجاد جریانی یکنواخت از هوای ورودی در فضای داخلی یک محیط، از جمله ویژگی های منحصر به فرد کانال اسپیرال اصفهان می باشد که باعث می شود تا از آن بتوان در سیستم های هوارسانی و تهویه مطبوع و دستگاه های هواساز استفاده نمود.

• کانال اسپیرال اصفهان فاقد هرگونه نشتی هوا می باشد. زیرا همان طور که پیش تر نیز به تفصیل توضیح داده شد؛ وجود خطوط و برجستگی های مارپیچی بر روی سطح این لوله ها موجب می گردد تا هیچ اثری از گسستگی و یا سوراخی و نشتی در سطح آن به وجود نیاید. از سوی دیگر عایق بندی کانال اسپیرال اصفهان نیز به سادگی و سهولت انجام می پذیرد. به عنوان مثال می توان سطح آن را با عایق الاستومری رولی یا پتویی؛ عایق بندی نمود. به دلیل سطح صاف و گرد کانال اسپیرال اصفهان عایق کاری آن بسیار ساده تر از انواع چهارگوش می باشد. زیرا کانال های چهارگوش دارای زوایا و گوشه هایی هستند که موجب می شود تا کار عایق بندی کانال دشوارتر گردد و یا در مواردی نیز این کار به صورت کامل انجام نمی پذیرد و عایق بندی با کیفیت بسیار پایینی صورت می گیرد.

•  به دلیل سطح داخلی صاف و صیقلی کانال اسپیرال اصفهان و همچنین سطح مقطع دایره ای آن، سر و صدای ایجاد شده در هنگام عبور هوا بسیار کم می باشد. این در حالیست که کانال های چهارگوش به دلیل گوشه دار بودن صدای زیادی تولید می کنند.

•  یکی دیگر از مزایای سطح داخلی صاف کانال گرد این است که آلودگی کمتری را به خود جذب می نماید و از تجمع ذرات و … ممانعت به عمل می آید.

•  استفاده از تجهیزات و لوازم کمتری چون فلنج و ساپورت و … در هنگام نصب کانال اسپیرال اصفهان موجب می گردد تا نصب ساده تری نسبت به نمونه های مشابه داشته باشد.

از طریق خرید اینترنتی و خرید آنلاین کانال اسپیرال ، میتوانید لیست قیمت کانال اسپیرال اصفهان را دریافت کنید و همچنین محصولات دیگر شرکت پیشگام سپهر مثل اتصالات کانال اسپیرال اصفهان و کلیه تجهیزال سیستم تهویه مطبوع و سیستم داکت اسپیلیت که از جمله ی آن کانال فلکسیبل و داکت فلکسیبل، کانال فلکسیبل عایق دار ، لوله خرطومی هوا ( لوله خرطومی مکنده ) و همچنین انواع دریچه ها ( دریچه گرد و دریچه چهارگوش ) هستند را خرید کنید. شما میتوانید از خدمات فروش کانال اسپیرال در اصفهان استفاده کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349