خانهکانال اسپیرال گالوانیزهکانال اسپیرال اکسپوز

کانال اسپیرال اکسپوز

کانال اسپیرال اکسپوز

اما باید دانست که کانال اسپیرال چیست ؟

این محصول یک نوع کانال هوا از جنس ورق گالوانیزه می باشد که در کلیه سیستم های کانال کشی تهویه مطبوع و یا سرمایش و گرمایش قابل استفاده است. این محصول در برخی پروژه های خاص که به صورت اکسپوز کار می شود از جنس استیل، آلومینیوم و حتی مس قابل سفارش است. کانال اسپیرال بسیار به لحاظ عملکرد شبیه کانال با درز طولی می باشد که البته کانال اسپیرال مزایای بسیاری نسبت به این نوع کانال ها دارند که عبارتند از :

 • استحکام بیشتر به دلیل وجود درز های اسپیرال دور کانال
 • قیمت مناسب تر به دلیل آنکه کانال اسیپیرال توسط دستگاه تولید می شود اما کانال گرد با درز طولی به صورت دستی
 • طول شاخه های بلندتر تا 6 متر
 • زمان ساخت کمتر به دلیل ساخت آن با استفاده از بروز ترین و سریع ترین دستگاه کانال سازی اسپیرال 

کانال اسپیرال اکسپوز در واقع همان سیستم کانال گرد اسپیرال است که به دلیل ظاهر صنعتی و جذاب آن در بسیاری از پروژه ها به صورت اکسپوز و یا نمایان استفاده می شود. در موارد بسیاری کانال ها و اتصالات را می توان توسط رنگ های کوره ای رنگ کرد تا ظاهر خاصی داشته باشند. کانال اسپیرال ساخته شده از استیل بیشتر برای محیط های بهداشتی نظیر کلین روم ها، سرویس های بهداشتی عمومی و … استفاده می شود. زیرا آسان تمیز نمودن و همیشه عاری از آلودگی بودن آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

خمچنین نمونه های آلومینیوم از کانال اسپیرال اکسپوز نیز برای محیط هایی با درصد رطوبت بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی موارد کانال کشی در فضای خارجی و در محیط های مرطوب انجام می پذیرد. از این رو نیاز است تا از لوله اسپیرال و اتصالاتی کانال اسپیرال ساخته شده از آلومینیوم استفاده گردد تا در برابر تاثیرات جوی استحکام و مقاومت بیشتری داشته باشد.

در رابطه با ساختار کانال گرد اسپیرال اکسپوز لازم به ذکر است که بر خلاف سطح خارجی این کانال که دارای برآمدگی هایی شیار مانند می باشد؛ سطح داخلی آن کاملا صاف و یکدست است. صیقلی بود جداره داخلی کانال اسپیرال موجب می گردد تا کمترین اصطکاکی در هنگام عبور جریان هوا در داخل کانال اتفاق نیفتد. از سوی دیگر صاف بودن سطح آن از انباشتن هرگونه آلودگی باکتریایی و قارچی ممانعت به عمل می آورد. که این موضوع می تواند بر قیمت کانال گرد نیز موثر باشد.

وجود برجستگی هایی بر روی سطح خارجی کانال اسپیرال با گام های منظم و متوالی که شکلی سینوسی دارند، نه تنها خللی در عملکرد آن ایجاد نمی کنند؛ بلکه موجب افزایش استحکام آن در برابر ضربات فیزیکی و … می گردد.

شکل گرد کانال اسپیرال موجب می گردد تا در هنگام انتقال هوا کمترین اصطکاک به وجود بیاید. بنابراین افت شار و همچنین هدررفت انرژی بسیار کاهش می یابد و در برخی موارد به صفر نیز می رسد.

از سوی دیگر این شکل از کانال هوا فلزی در مقایسه با کانال چهارگوش بسیار مقرون به صرفه تر می باشند. زیرا برای نصب کانال اسپیرال اکسپوز به اتصالات کمتری نیاز است و با توجه به سبک بودن آن نصب و جانمایی آن نیز بسیار آسان و با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

البته برای خطوط انتقال هوا به صورت اکسپوز از نمونه هایی دیگری از کانال ها نیز می توان استفاده نمود. نمونه های از کانال فلکسیبل یا لوله خرطومی که این مدل از داکت فلکسیبل نیز به دلیل انعطاف پذیر بودن، نصب سریع و آسان و همچنین وجود عایق در لایه های میانی آن و عدم تغییر ظاهر آن برای عایق کاری بسیار طرفدار دارد. و همین موضوع موجب می گردد تا در کاربرد های بسیار زیادی از کانال کشی داکت اسپیلت و کانال کشی تهویه مطبوع از کانال فلکسیبل عایق دار با عایق الاستومری و انواع دیگر کانال فلکسیبل استفاده شود. اما بدیهی است که کانال اسپیرال مقاومت و استحکام بیشتری دارد.کانال اسپیرال نیز کاربرد هایی فرراوانی را شاکل می شود. به عنوان مثال از کانال اسپیرال اکسپوز می توان به صورت روکار در موارد زیر استفاده نمود که هم عمل انتقال هوا و مواد به راحتی صورت می گیرد و هم زیبایی ظاهری آن می تواند موجب بهبود جلوه بصری محیط مورد نظر گردد.

 • سالن های ورزشی و استادیوم ها
 • بیمارستان ها و مجتمع های درمانی
 • سرویس های بهداشتی عمومی
 • آشپزخانه های صنعتی
 • سوله های صنعتی
 • برخی کارگاه های تولیدی و کارخانه های صنعتی
 • برخی مکان های ادرای و تجاری مدرن
 • تونل ها
 • فرودگاه ها و سالن های انتظار
 • پایانه های مسافربری
 • پارکینگ های طبقاتی اتومبیل در مجتمع های مسکونی بزرگ، مجتمع های تجاری و …

استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز کمک می کند تا در کنار به روز کردن سیستم کانال کشی و انتقال هوای مطبوع، محیط جلوه و ظاهری زیباتر پیدا کند. زیرا امروزه از کانال های اسپیرال به عنوان یک عنصر معماری در دکوراسیون و طراحی معماری داخلی استفاده می گردد. به این ترتیب علاوه بر کیفیت بالای کانال کشی و هوا رسانی، می توان بر بهبود جلوه ظاهری محیط داخلی نیز افزود.

کانال اسپیرال اکسپوز نسبت به کانال های چهارگوش ظاهری زیباتر و کارایی و عملکرد عالی تری دارند. و به راحتی می تواند محیط یک رستوران را یک کافی شاپ را مدرن و زیباتر نماید. در کنار ظاهر زیبایی که کانال اسپیرال اکسپوز به محیط می بخشد، با درزهای مارپیچی و برجستگی های سطحی که دارد، ساختار محکمی پیدا می کند که می تواند از نشت هوا و افت فشار جلوگیری به عمل آورد. علاوه بر آن این شکل گرد کانال اسپیرال اکسپوز موجب می گردد تا صدای تولید شده در هنگام عبور هوا از داخل کانال به کمترین میزان خود برسد و این یکی از بزرگترین امتیازات این کانال به ویژه در محیط های رستورانی محسوب می شود. به همین دلیل بر شمار استفاده کنندگان این کانال روز به روز افزوده می گردد.

با استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز برای کانال کشی سیستم تهویه مطبوع یک رستوران می توان به افزایش راندمان و همچنین بهره وری بیشتر در فضا کمک شایان توجهی نمود. چرا که راه اندازی یک رستوران و یا یک کافی شاپ در ابتدا هزینه های بالایی را در بر می گیرد؛ اما با انتخاب محصولی درست برای سیستم تاسیساتی و تهویه محیط می توان هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری تجهیزات را کاهش داد.

علاوه بر آن انتخاب کانال اسپیرال اکسپوز فارغ از قیمت کانال اسپیرال گالوانیزه ، موجب می گردد تا هزینه های نصب و جانمایی کانال نیز کاهش یابد. از سوی دیگر عملکرد بسیار خوب کانال اسپیرال اکسپوز در کاهش مصرف انرژی را نمی توان نادیده گرفت.

بنابراین با توجه به تمام نکات بیان شده در رابطه با مزایای منحصر به فرد می توان به این نتیجه رسید که استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز برای رستوران ها و .. بهترین و به صرفه ترین انتخاب می باشد.

در واقع کانال اسپیرال اکسپوز می تواند یک راه عالی برای بهبود روند جذب مشتری برای رستوران ها به شمار رود. رستوران هایی را تصور کنید که برای سیستم تهویه فضا از کانال های چهارگوش و دریچه بزرگ چهارگوش به جای دریچه گرد مدرن استفاده می نمایند، و برای جلوه بهتر روی کل سیستم کانال کشی را با سقف کاذب می پوشانند. در مقابل رستورانی را در نظر بگیرید که با استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز هم به عالی ترین صورت ممکن عمل انتقال هوا و تهویه را انجام می دهد و هم فضایی مدرن و دلچسب جهت سرو غذا برای مشتریان خود مهیا نموده است.

کانال اسپیرال اکسپوز را برای جلوه بیشتر در رنگ های متنوعی تولید می کنند. این کانال با استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیک رنگ آمیزی و برای تثبیت بیشتر در کوره قرار می گیرد. استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز رنگی که در تناسب با فضا و دکوراسیون باشد، می تواند جلوه زیباتری به رستوران شما ببخشد. علاوه بر رستوران ها، کافی شاپ ها، سالن های غذاخوری و … از کانال اسپیرال اکسپوز می توان در برخی محیط های مدرن اداری و تجاری نیز استفاده نمود.

استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز در محیط های اداری مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیفیت هوای بسیار بالا : با استفاده از کانال اسپیرال اکسپوز در محیط های اداری می توان سطح سلامت افراد و کارمندان را افزایش داد. چرا که یک سیستم تهویه مطبوع به گردش هوای سالم و تازه در محیط و کاهش آلودگی و گرد و غبار منجر می گردد.
 • آلودگی صوتی کمتر : به دلیل اینکه کانال اسپیرال اکسپوز به تجهیزات و اتصالات کمتری برای نصب نیاز دارد و همچنین به دلیل شکل ظاهری و سطح داخلی صیقلی این کانال، انتقال هوا با صدای کمتری صورت می گیرد. که این امر به داشتن محیطی با آرامش و آسایش بیشتر جهت تمرکز کارمندان را فراهم می آورد.
 • هزینه نصب پایین تر : سبک بودن کانال اسپیرال اکسپوز و استفاده از اتصالات کمتر موجب کاهش هزینه های کلی پروژه می گردد.
 • کاهش مصرف انرژی : به دلیل ساختار منحصر به فرد و شکل ظاهری کانال اسپیرال اکسپوز و اتصال محکم در درزها، نشت هوایی در استفاده از این کانال به شدت کاهش می یابد و در نتیجه هزینه های مربوط به آب و برق و گاز سیستم های سرمایشی و گرمایشی به حداقل می رسد.
 • زیبایی ظاهری بیشتر : کانال اسپیرال اکسپوز در مقایسه با سایر کانال های فلزی نظیر کانال چهارگوش فضای کمتری را اشغال می کند و از سوی دیگر به عنوان یکی از المان های معماری داخلی می تواند نقش قابل توجهی در افزایش و بهبود جلوه بصری محیط مورد نظر داشته باشد.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت دریافت لیست قیمت کانال اسپیرال اکسپوز پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Exposed Spiral Air Duct ) برای خرید آنلاین و خرید اینترنتی و یا دریافت مشاوره و خدمات تخصصی با تلفن های این شرکت تماس حاصل فرمایید.

کانال اسپیرال اکسپوز

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349