خانهکانال اسپیرال گالوانیزهکانال اسپیرال چیست؟

کانال اسپیرال چیست؟

کانال اسپیرال چیست؟

در پاسخ به این سوال که کانال اسپیرال چیست? What is Spiral Airduct باید بیان داشت که این نوع از کانال های هوا سریع ترین و مقرون به صرفه ترین نمونه های کانال های فلزی می باشند که امروزه به بازار مصرف عرضه می گردد. و امروزه پرکاربردترین زمینه استفاده از آن سیستم های تهویه مطبوع، سیستم داکت اسپیلیت و کانال کشی های مربوط به دستگاه های هواساز در انواع محیط های مسکونی و اداری تا صنعتی و کارگاهی می باشد.

در واقع برای پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست می تواند هم به توضیح ویژگی های مربوط به این کانال اشاره داشت و هم به زمینه های متعدد کاربرد آن پرداخت.

ویژگی های کانال اسپیرال

از ویژگی های کانال اسپیرال سطح مقطع گرد لوله های هوا می باشد که در مقایسه با کانال های چهارگوش نتایج قابل قبول تری را ارائه می دهند. بنابراین برای پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست بهتر است در ابتدا به مزیت هایی که نسبت به کانال چهارگوش دارد بپردازیم تا از این جهت خصیصه های آن قابل درک تر بنماید.

با توجه به سطح مقطع گرد و حالت استوانه ای کانال های اسپیرال ، در هنگام عبور هوا از داخل این لوله ها سرو صدای کمتری تولید می شود. زیرا ارتعاش آن کمتر می باشد و همین موضوع به عنوان مزیت اصلی لوله های گرد نسبت به کانال های چهارگوش به حساب می آید.بنابراین در ادامه پاسخ به کانال اسپیرال چیست می توان به سطح مقطع گرد آن نیز اشاره نمود که موجب می گردد از این نوع از کانال ها علاوه بر انتقال هوا برای انتقال مواد دیگری هم چون مایعات و مواد روغنی و هم چنین ذرات بسیار ریز و کوچک جامد نیز استفاده گردد. در ادامه پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست  باید بیان داشت که همین حالت گرد و بدون گوشه بودن کانال اسپیرال موجب می گردد تا از تجمع مواد در زوایا و گوشه های آن ممانعت به عمل بیاید. این درحالیست که در رابطه با کانال های چهارگوش امکان انتقال مواد وجود نخواهد داشت زیرا تجمع این مواد در گوشه های آن باعث رشد باکتری و به وجود آمدن آلودگی های بسیاری می گردد.

برای درک بهتر این سوال که کانال اسپیرال چیست ؛ می بایست به بررسی مدل های متفاوت این کانال بپردازیم. ساخت کانال های اسپیرال از ورقه های فلزی از جنس فولاد گالوانیزه ، استیل و یا آلومینیوم ساخته می شود. شاید بهترین پاسخ برای سوال کانال اسپیرال چیست ، شرح دقیق جنس این کانال باشد. کانال اسپیرال گالوانیزه یا همان لوله اسپیرال گالوانیزه مصارف عمومی تری نسبت به سایر نمونه های استیل و آلومینیومی دارند و در بسیاری از پروژه ها کاربرد های گسترده ای را پوشش می دهند. اما در رابطه با نمونه های استیل و آلومینیوم به این صورت است که با توجه به شرایط خاص هر پروژه از این نوع از نمونه های کانال اسپیرال استفاده می شود. همچنین کانال های اسپیرال در دو دسته ی دیگه با عنوان های کانال اسپیرال اکسپوز و کانال اسپیرال معمولی دسته بندی میشوند.

در این حالت پاسخ به کانال اسپیرال چیست کاملا وابسته به زمینه کاربرد آن دارد. به عبارت دیگر این هدف پروژه و شرایط خاص آن است که نوع کانال اسپیرال را تعیین می نماید. به عنوان مثال از کانال های اسپیرال ساخته شده از جنس ورقه های استیل بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که لازم است نکات بهداشتی و پروتکل ها تا میزا زیادی رعایت شود. به این منظور نیز از کانال هایی از جنس استیل بهره می برند تا بتوانند آن ها را از هر نوع از آلودگی موجود در فضا مصون نگه دارند. از سوی دیگر برای پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست  می توان نوع دیگری از انواع کانال اسپیرال را معرفی نمود که در محیط هایی با درصد رطوبت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت جواب سوال کانال اسپیرال چیست ؛ می تواند یک کانال گرد آلومینیومی باشد، که برای جلوگیری از آسیب های ناشی از زنگ زدگی و اکسید شدن در محیط های مرطوب به کار برده می شود. تا این درصد از رطوبت هوا خللی در عملکرد کلی کانال های اسپیرال ایجاد نکند.

کانال اسپیرال چیست

در واقع سوال کانال اسپیرال چیست را می توان از منظر های متفاوت مورد بررسی قرار داد. ذکر ویژگی های خاص و منحصر به فرد کانال های اسپیرال موجب می گردد تا بتوان پاسخ مناسب تری برای این سوال داشت. از جمله مهم ترین مزیت های این کانال هوا روش تولید خاص آن می باشد که از صفر تا صد به صورت دستگاهی و ماشینی می باشد. و در کمترین زمان ممکن می توان تعداد زیادی از شاخه های کانال اسپیرال را در سایز و ابعاد متفاوت تولید نمود. برای پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست باید به این نکته اشاره کرد که این کانال نسل جدیدی از کانال های فلزی هوا می باشد که می توان آن را در طول و قطر های دلخواه و بر اساس نیاز مشتری تولید و نگهداری نمود.

مزیت های کانال اسپیرال چیست؟

اشاره به سادگی نصب کانال های اسپیرال و هم چنین سرعت بالای به دلیل استفاده از تعداد کمتری از قطعات و اتصالات کانال اسپیرال مربوط به کانال کشی موجب می گردد تا این کانال روز به روز به محبوبیت بیشتری در میان کارفرمایان و صاحبان پروژه های صنعتی برسد؛ که خود جواب روشنی برای موضوع کانال اسپیرال چیست می باشد.

از سوی دیگر ظاهر زیبا و بسیار شکیل این کانال در کنار کیفیت بسیار بالای آن موجب می گردد تا از کانال های اسپیرال برای طراحی های داخلی به عنوان یک المان معماری نیز استفاده گردد. تمامی این موارد به درک موضوع کانال اسپیرال چیست بسیار کمک می کند. زیرا می توان در کنار چیستی به کاربرد های بی شمار آن نیز پی برد.

شاید صریح ترین پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست اشاره به وظیفه اصلی و اساسی آن در زمینه سیستم تهویه مطبوع باشد. به این صورت که با استفاده از کانال های اسپیرال می توان در کانال کشی های مربوط به ساختمان ها هوای تازه که تغییراتی از لحاظ دما و رطوبت بر روی آن اعمال شده را به داخل محیط وارد می کنند و در مقابل هوای در حال چرخش در محیط را به محیط خارج هدایت می کنند. این می تواند یک جواب روشن به کانال اسپیرال چیست ، باشد تا بتوان نقش بسیار مهم آن را برای انتقال و جا به جایی هوا در میان فضا و پخش آن در فضا را به درستی درک کرد.

علاوه بر بیان ویژگی هایی که منحصرا مربوط به کانال های اسپیرال است، برای درک بهتر موضوع کانال اسپیرال چیست می بایست به شرح و بیان مفصل قطعات و اتصالات گرد که برای کانال کشی استفاده می گردد نیز پرداخت.

زیرا توضیح در رابطه با تجهیزات جانبی و قطعات وابسته به کانال های گرد می تواند گامی باشد تا ما را به پاسخ سوال کانال اسپیرال چیست نزدیک تر می کند.

از جمله اتصالاتی که برای کانال کشی اسپیرال مورد استفاده قرار می گیرد عبارت است از :

انواع زانویی ها در مدل های متنوع 45 و 90 درجه ، انواع سه راهی و سه راهی شلواره در مدل های 45 و 90 درجه ، انواع تبدیل های گرد به گرد و یا چهارگوش به گرد ، چهار راهی ها ، درپوش ها و دریچه ها در دو نوع کلی دمپر دارد و بدون دمپر و … که همگی می تواند به رسیدن به پاسخی مناسب برای کانال اسپیرال چیست به ما کمک می کند. زیرا همگی قطعاتی هستند که جهت کارایی هر چه بهتر کانال های اسپیرال طراحی و تولید می گردند.

مورد بعدی که در رابطه با سوال کانال اسپیرال چیست می بایست حتما به آن نیز پرداخته گردد، مسئله مربوط به روش های نصب آن می باشد. که با استفاده از اتصالات و قطعات به یکی از دو روش فلنجی و یا فیتینگی صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است روش که برای نصب کانال های اسپیرال و کانال کشی پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ کاملا مستقل از جنس لوله های اسپیرال و پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست می باشد. زیرا این دو روش برای همه مدل از کانال های اسپیرال با هر نوع جنس و ابعاد و سایز دهانه قابل اجرا می باشد. تنها موضوعی که می بایست برای آن در نظر گرفته شود شرایط کلی پروژه و هدف آن است که می تواند از جمله مهم ترین عوامل تعیین کننده باشد.

از دیگر محصولات سیستم داکت اسپیلیت میتوان به کانال فلکسیبل یا داکت فلکسیبل اشاره کرد که بسیار پرکاربرد هستن. این کانال های ساختمانی به صورت عایق شده در کارخانه نیز موجود هستن که با نام کانال فلکسیبل عایق دار شناخته شده هستن. این محصول فوق العاده با کیفیت در پروژه هایی که نیاز به سیستم عایق کاری شده هستند بسیار از نظر هزینه و زمان به صرفه هستند. علاوه بر آن میتوان به لوله خرطومی هوا ( لوله خرطومی مکنده ) اشاره کرد. همچنین محصولات جانبی از قبیل اتصالات و دریچه ها نیز از اجزای یک شبکه تهویه مطبوع هستند که از موارد آن میتوان به دریچه گرد یا چهارگوش اشاره کرد.

در نهایت باید دانست که پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست را نمی توان محدود به نوع و یا جنس خاصی از این نوع از کانال های هوا با قطر و یا ابعاد خاصی دانست. چرا که پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست در واقع توضیحاتی کامل ، روشن و شفاف درباره ویژگی های کلی لوله های اسپیرال را می طلبد تا کلیه مشتریان و کارفرمایان بتوانند با بهره گیری از این توضیحات به انتخابی دقیق و هوشمندانه متناسب با هدف و شرایط پروژه خود بپردازند. خرید اینترنتی یا خرید آنلاین در انتخاب این محصول به شما کمک خواهد کرد. ویژگی های منحصر به فردی هم چون مقرون به صرفه بودن این محصول، که در پاسخ به سوال کانال اسپیرال چیست بیان گردید موجب می گردد تا حد زیادی نظر مهندسان و فعالان در این زمینه به این محصول معطوف گردد؛ تا در پروژه های خود از مسکونی و تجاری گرفته تا پروژه های بزرگتری هم چون نمونه های صنعتی و کارگاهی و کارخانه ای از آن نهایت بهره را ببرند. برای بررسی قیمت این کانال ها میتوانید به مطالب دیگر وبسایت مراجعه کنید و یا برای دریافت لیست قیمت محصولات و خرید خدات ما با شماره تلفن موجو در وبسایت تماس بگیرید و سفارش خود ا ثبت کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

ممنون امتیاز ثبت شد 0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/psbduct3/domains/psbduct.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349