خانهلوله خرطومی و داکت فلکسیلوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی

ساختار لوله خرطومی پی وی سی از یک رشته فیلم PVC و یک مفتول فولادی که بین نوارهای PVC قرار می گیرد ساخته شده است.این لوله را می توان در ضخامت های مختلف تولید نمود.

این محصول در سایز های 3_4_5_6_7_8_9_10_11_12_14_15_17_20_22.5_25_30_35_40_45_50_55_60_65_70_75_80_90 سانتیمتر و طول 6 متری تولید می شود. رنگ آن در دو نوع بی رنگ و مشکی و دمای کار مقاوم آن در بازه دمایی 20- الی 80+ درجه سانتیگراد قراردارد.

مورد استفاده لوله خرطومی PVC به عنوان رابط انعطاف پذیر برای انتقال هوا، پودر و ذرات طراحی شده و قابل استفاده در کارخانه های چوب، مکنده های نجاری، کارخانه های سرامیک و سنگ، کارخانه های نساجی، اتاق های تمیز، آزمایشگاهها، معادن، ساختمانها و کارخانه های صنعتی می باشد.

مزایا :

 • انعطاف پذیری بالا
 • سبک
 • سطح داخلی صاف
 • مقاوم در برابر روغن و بنزین
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • مقاوم در برابر رطوبت و برخی اسیدها
 • مقاوم در برابر سایش
 • مقاوم در برابر نور آفتاب
 • تراکم پذیر
 • حداقل شعاع خم
 • بدون پیچ و تاب

لوله خرطومی پی وی سی

لوله خرطومی پی وی سی چیست ؟

یکی از پرکاربردترین انواع لوله خرطومی که در صنایع و کاربرد های مختلف به کار برده می شود؛ لوله فلکسی پی وی سی می باشد.

این لوله خرطومی به دلیل ساختار منحصر به فرد و ویژگی های بسیار کاربردی که دارا می باشد، می تواند به خوبی پاسخگوی نیاز تاسیسات مکانیکی برای انتقال انواع مواد مختلف، در صنایع گوناگون باشد.

علت نام گذاری آن شکل ظاهری منعطف و خرطومی شکل آن است که موجب عملکرد بسیار بالای آن شده است. عموما از این لوله جهت انتقال مایعات، مواد پودری، ذرات، هوا و… مورد استفاده قرار می گیرد. خرطومی شکل بودن ساختار آن موجب می شود که تمامی مواد ومایعات به صورت روان و به سادگی از درون لوله عبور نمایند.

انواع لوله خرطومی پی وی سی

لوله های فلکسی پی وی سی به لحاظ سایز و یا قطر دهانه لوله، ضخامت، رنگ، شفافیت و کاربرد، انواع بسیار مختلفی را شامل می شوند.

لازم به ذکر است که هر نوع از این محصول نیز کاربرد مختص به خود را دارد.

به عنوان مثال از لوله های خرطومی در ضخامت های بالا می توان به عنوان لوله خرطومی مکنده در صنایع مختلفی مانند کارگاه های نجاری و کارخانه های چوب بری به عنوان لوله خرطومی مکنده استفاده نمود.

لوله خرطومی pvc

مزایای لوله خرطومی PVC

مهم ترین مزیت این لوله خرطومی انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی آن می باشد که موجب می شود جابجایی و جانمایی آن ساده و در کمترین زمان انجام پذیرد. به علاوه اینکه این لوله فلکسی در برابر ضربات فیزیکی، مواد شیمیایی، رطوبت و فشار زیاد، کشیدگی و سایش نیز بسیار مقاوم عمل می نماید.

همچنین سطح داخلی این محصول کاملا صاف و یکدست است به همین علت مواد به هنگام عبور به صورت روان و بدون آنکه به هیچ مانعی برخورد نمایند عبور کرده از داخل لوله خارج می شوند. همین امر موجب سهولت عملکرد این لوله خرطومی می شود.

این محصول در سایزهای مختلف و متنوعی تولید شده و جهت کاربری های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت بازه استفاده از آن بسیار گسترده است و در تنوع بسیار بالایی از کاربری ها و شرایط گوناگون قابل استفاده است.

این لوله به دلیل ساختاری که توسط آن تشکیل شده است از مقاومت و پایداری بسیار بالایی برخوردار است به طوری در برابر عواملی همچون گرما، سرما، شرایط گوناگون جوی و آب و هوایی، حشرات، اسیدها، نور خورشید، آلاینده ها، باکتری ها، مواد شیمیایی و عوامل جانبی همچون فشارهای وارده، ضربه، خراش، پوسیدگی، فرسایش و… تحت تاثیر قرار نگرفته و دچار آسیب و صدمه نمی شوند. بنابراین دارای طول عمر بسیار بالایی هستند و بسیار دیرتر از سایر انواع کانال ها و لوله ها دچار آسیب می شوند.

درواقع به همان دلایل ذکر شده، این محصول بسیار دیرتر نیاز به تعمیرات و یا تعویض پیدا می کند. در نتیجه در زمان و هزینه ها کاملا صرفه جویی می گردد و دارای طول عمر بسیار بالایی است.

لوله خرطومی پی وی سی در میان انواع لوله ها و کانال های انتقال هوا و ذرات موجود در بازار دارای برتری ها و مزیت هایی است که همین مزیت ها موجب شده اند تا از این لوله خرطومی استفاده گسترده شود. از کاربری های گسترده آن می تواند به این موارد اشاره نمود، معادن، کارخانه های نساجی، سرامیک و سنگ، صنایع چوب، اتاق تمیز، کارگاه ها، آزمایشگاه ها و…

ساختار خارجی این لوله خرطومی همانند سظح داخلی آن کاملا یکدست و عاری از هرگونه شکاف و سوراخ است. به همین علت مانع از ورود و نفوذ هرگونه ماده خارجی به درون آن می گردد. این خصوصیت نیز می تواند یکی دیگر از علل پایداری و مقاومت این نوع لوله خرطومی هوا به شمار برود.

این لوله به هر سه صورت شفاف، نیمه شفاف و کدر ساخته می شود. نوع شفاف آن بسیار مناسب مکش و انتقال ذرات ریز و درشت است که باعث می شود که به هنگام عبور درون آن به خوبی قابل مشاهده باشد.

اگر نیاز باشد که از آن در کاربری های گسترده تر و عظیم تر و جهت جا به جایی موادی همچون مواد اسیدی و شیمیایی استفاده شود، بسیار اهمیت دارد که ضخامت این لوله مناسب بوده و ویژگی های ساختاری آن به گونه ای صورت بگیرد که در برابر این مواد اسیدی و شیمیایی از خود مقاومت نشان دهد.

خرید لوله خرطومی پی وی سی

کاربرد لوله خرطومی پی وی سی

با توجه به مزایای منحصر به فرد این محصول می توان از آن در صنایع مختلف از جمله صنایع چوب بری و نجاری، کارخانجات سنگ و سرامیک، آزمایشگاه ها و کلین روم ها، صنعت پتروشیمی، ساختمان سازی و … استفاده نمود.

این محصول از پرکاربردترین انواع لوله‌های خرطومی موجود در بازار صنعتی امروزی به شمار می‌رود. در بسیاری از پروژه ها از جمله کارخانه ها، کارگاه ها و صنایع گوناگون، بیمارستان ها، مراکز درمانی، خانه های مسکونی، رستوران ها و… به طور گسترده از این لوله خرطومی انعطاف پذیر استفاده می شود. از مهمترین دلایل استفاده بسیار از لآن خاصیت منعطف بودن آن است. انعطاف پذیری آن به قدری بالا است که تنها به کمک نیروی دست قادر خواهید بود این لوله خرطومی هوا را شکل و حالت های مختلفی تبدیل کنید تا در فضاها و شرایط متفاوت مورد استفاده قرار بگیرد.

لوله خرطومی PVC در سایزهای متنوعی قابل تولید است و این تنوع سایزی یکی از مفیدترین ویژگی های آن است جهت تنوع استفاده در شرایط و کاربری های مختلف. بدین ترتیب که می توان از سایزهای بزرگتر برای فضاهای گسترده تر و عظیم تر استفاده نمود مانند هتل ها، کارخانه ها، پاساژها و… از سایزهای کوچکتر در فضاهایی که متراژ کمتری دارند مانند خانه های مسکونی، بوتیک ها و… مورد استفاده قرار می گیرد.

از این لوله جهت حمل و جابه جایی هوا، ذرات ریز و مایعات استفاده می شود. عموما این محصول به صورت کاملا کدر، نیمه شفاف و شفاف تولید می شود. نوع شفاف و نیمه شفاف آن در جهت انتقال ذرات و مایعات مورد استفاده قرار گرفته و به هنگام حمل، این امکان را به شما می دهد که مسیر عبوری آنها را دنبال کنید.

این امکان برای لوله خرطومی پی وی سی وجود دارد که ویژگی هایی را به آن اضافه کنید برای مثال قدرت مکش به این لوله خرطومی بیافزایید تا جهت مکش و جذب ذرات ریز مورد استفاده قرار بگیرد.

عمده استفاده از این ویژگی متفاوت ، برای کارخانه های سنگ بری، گچ بری و نجاری و جاروبرقی های صنعتی است که به کمک این لوله خرطومی، ذرات به سرعت و به راحتی تماما جذب شده و به فضایی دیگر منتقل می شود. همچنین جهت جذب هوا در کارخانه هایی که آلاینده های بسیاری را در هوا پراکنده میکنند مورد استفاده قرار می گیرد بدین صورت که هوای نا مطبوع و نا مناسب را از فضا مکیده و به فضایی خارج از آن محیط منتقل می نماید.

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این لوله خرطومی این است که سطح خارج و داخلی آن عاری از هرگونه سوراخ، درز و شکاف است. بدین ترتیب اولا موجب می شود که مواد خارجی و مزاحم که آسیب رسان هستند از محیط بیرون به داخل لوله خرطومی وارد نشده و موجب آسیب رساندن به آن نشوند و از طرفی مواد به هنگام عبور از داخل لوله در میانه راه به بیرون از لوله خرطومی نرفته و به اصطلاح نشت نکند و به صورت مستقیم از ابتدا تا انتهای مسیر را بدون هیچ گونه هدر رفتی طی کند.

اگر سطح داخلی لوله خرطومی PVC را ملاحظه نمایید، متوجه سطح صاف، صیقلی و یک دست آن خواهید شد. این سطح صاف و یک دست، بدون آنکه هیچ گونه مانع و دست اندازی ایجاد کند، باعث می شود که هر نوع ماده ای به هنگام عبور، به هیچ مانعی برخورد نکرده، در مسیر خود متوقف نشود و به سرعت به صوت روان حرکت نماید. این مسئله در سرعت بخشیدن به مراحل انجام کار نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

این لوله خرطومی بسیار سبک است به همین علت جابه جایی و حمل آن درطی زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و همان طور که می دانید سرعت بخشی به کار و صرفه جویی در زمان یکی از مهمترین مواردی است که به هنگام کار باید مد نظر قرار بگیرد. تحویل به موقع کار، یکی از مهمترین اصولی است که در وجه کاری شما تاثیر فراوانی خواهد داشت.

بنابراین با توجه به موارد ذکر شده، اکنون دلیل پر طرفدار بودن این لوله خرطومی را در می یابید و می توانید در طیف گسترده ای از پروژه های خود با خاطری آسوده از این لوله خرطومی استفاده نموده و این اطمینان را داشته باشید که برای مدت بسیار طولانی بدون آنکه دچار آسیبی شود برای شما قابل استفاده خواهد بود.

تولید لوله خرطومی PVC

این محصول از یک نوار پی وی سی بسیار مقاوم و یک رشته فنر فولادی تشکیل شده است که به صورت مارپیچ به هم تنیده می شوند.

این ساختار خاص در لوله های پی وی س یعلاوه بر شکل نرم و انعطاف پذیری که برای آن رقم می زند؛ از سوی دیگر می تواند مقاوم و استحکام آن را در برابر فشار های بیرون و کشیدگی و … نیز بسیار افزایش دهد.

لوله فلکسیبل پی وی سی در طول شاخه های 6 متری و سایز های متفاوتی از 3 تا 90 سانتی متر طراحی و تولید می گردد.

خرید لوله خرطومی pvc

خرید لوله خرطومی پی وی سی

برای خرید انواع لوله های فلکسیبل می توانید به صورت حضوری و غیرحضوری به انتخاب و خرید محصول مورد نظر خود اقدام نمایید.

اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که امروزه با فراهم آمدن امکان خرید آنلاین لوله فلکسیبل پی وی سی می توان با اطلاع کامل از تمام ویژگی های این محصول به مقایسه نمونه های مختلف آن با یکدیگر پرداخت و در نهایت بهترین و مناسب ترین نمونه را خریداری نمود.

قیمت لوله خرطومی PVC

قیمت لوله فلکسی پی وی سی می تواند بر اساس فاکتور های متفاوتی از جمله سایز، ضخامت، متراژ لوله، رنگ و … متفاوت باشد.

به عنوان مثال قیمت لوله پی وی سی در سایز های بزرگتر، بیشتر از قیمت این محصول در قطر های کمتر می باشد.

اسامی دیگر این کانال خرطومی هوا عبارتند از :

لوله خرطومی پی وی سی, کانال خرطومی پی وی سی, داکت فلکسیبل پی وی سی, فلکسی پی وی سی, داکت پی وی سی, داکت فلکسی پی وی سی, فلکسیبل داکت پی وی سی, لوله خرطومی pvc, کانال خرطومی pvc, داکت فلکسی pvc, لوله خرطومی هواکشی, لوله مکنده پی وی سی, لوله خرطومی مکنده نجاری, لوله خرطومی

شرکت پیشگام سپهر برساد

مشاوره و فروش
02186017572

09120042710